Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sürgős! Hogyan mondjak fel?...

Sürgős! Hogyan mondjak fel? Mit mondja? Részletek lent.

Figyelt kérdés

11re lett megbeszélve a főnökömmel, hogy beszélek, még nem tudja, hogy fel akarok mondani.

Nyersen írom le a sztorit, mert kevés az idő: fél éve vagyok itt a jelenlegi cégnél, itt pont 6 hónap a próbaidő és nekem a próbaidőm ezen a héten jár le. Februártól visszamegyek egyetemre (levelező, péntekenként járnék órára), illetve nem is annyira tetszett a jelenlegi munkahely, így az elmúlt hónapokban keresgéltem. Találtam egy gyakornoki munkát, amit 32 órában csinálnék (így egyetem mellett ideális lesz), illetve maga a munka is nagyon tetszene, kb számomra ilyen álom-munka.


Viszont az új helyen - mivel tudták, hogy próbaidőn vagyok a jelenleginél - a jövőhét hétfőt adták meg kezdésnek és eléggé ragaszkodnak ehhez az időponthoz, mert elvileg indul több új projekt és szeretnék, ha már az elejétől benne lennék. Náluk a kezdést már nem szeretném húzni, mert nem akarom elbaltázni azt a lehetőséget.



Viszont itt a jelenlegi helyen elég kellemetlenül érzem magam, mert a vezetőség és a kollegák nagyon rendesek, számítanak rám, beilleszkedtem és nagyon szarul érzem magam, hogy így kvázi majdnem egyik napról a másikra lelépek és előtte szólok 4 nappal... a próbaidőm utolsó hetében.


Most fogok a főnökkel beszélni, de annyira ideges vagyok, nem is tudom, mit mondjak, hogy mondjam, úgy érzem magam, mint egy óvodás, aki elbúja az anyja szoknyája mögé.


Esetleg valami tipp, vagy bármi tanács, stb, ami segíthet?

Köszönöm, aki végigolvasta!


23L



2022. szept. 27. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon nem jó hazugsággal indítani az új helyen... nem is értem, miért nem tisztáztátok az eddigi munkatapasztalatodat.


Nagyon egyszerű amúgy: "Fel szeretnék mondani."

Ha kérdez a miértekről: "Februártól levelezőképzés mellett, és ezért most átmegyek olyan helyre, ahol a kettőt könnyen összeegyeztetem".

Ha tovább forszírozza, hogy esetleg rugalmasak lennének, akkor elmondod, hogy neked a jelenlegi munkahely nem vált be.

2022. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Voltam ilyen helyzetben. Sajnaltak, egy csomo ajandekot is kaptam bucsuzasul!

Egyszeruen mond (kicsit hazudj azert), hogy nagyon, de nagyon jol erezted magad veluk, nagyon jok a kollegak stb, de neked most a tanulas az elso...igy hoztal egy nehez dontest es remeled, hogy megertik.

2022. szept. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy a tanulmányaiddal nem tudod összeegyeztetni, muszáj lépned, mindenkit nagyon szeretsz, és mindent nagyon köszönsz.
2022. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal próbaidő alatt meg sem kell indokolnod hogy miért mondasz fel. Megmondod, hogy a héten még tudsz jönni, utána meg nem. Hivatkozz a sulira és hogy neked most másra kell koncentrálnod. Egyáltalán nem vagy köteles beszámolni, hogy mit fogsz csinálni.
2022. szept. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1, nem hazudtsm az új helyen semmiről.


Többieknek: köszönöm a válaszokat, igazatok van. Elmondtam a főnöknek, szerencsére jól kezelte, jól reagált. :)

2022. szept. 27. 11:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondtal es mit valaszolt pontosan? Egyebkent orulok, h jol sikerult, sajnos tanacsot mar nem tudtam adni, lemaradtam a kerdesrol. Viszont amugy en azt tapasztaltam, hogy ha a tanulasra hivatkozol, akkor mindig megertobbek a fonokok. :D Tudjak, hogy egy fiatal egyetemista nem naluk fog megallapodni, igy nem is gorditenek akadalyt a tavozasa ele.
2022. szept. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Megszoktak az ilyesmit a fonik 😀 Az emberek jonnek mennek. Kaptal idealisabb ajanlatot es annyi, viszlat
2022. szept. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!