Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, sürgős és fontos!...

Segítség, sürgős és fontos! Pánikbetegség? Részletek lent

Figyelt kérdés

3-4 éve diagnosztizálták nálam a panikbetegséget, mikor egy reggel azt éreztem, hogy 120 a pulzusom és azt hittem meghalok. EKG nem mutatott semmit, de az orvosom adott gyenge bétablokkolót, meg Frontin 0,25-öt. Ezeket szedtem fél évig, volt 1-2 roham, de alapjáraton jól voltam. Aztán lett egy párom, aki annyira elvonta a figyelmem, hogy nem is kellettek gyógyszerek két évig. (Megjegyezném, valószínűleg az effajta magány miatt van pánikbetegségem.) 2 év után vége lett a kapcsolatnak (kb másfél éve), és pár hónapja újra volt egy "nagyobb" rohamom, akkor megint írt fel az orvos valami szívgyógyszert, de nem szedtem be. Azóta volt 1-2 kisebb rohamom, de azokat tudtam kontrollálni.

A probléma a következő: holnap külföldre utazok egy koncertre, és nagyon félek attól, hogy mi lesz, ha ott jön rám a roham. Már előre rástresszelek, pedig próbálok nem gondolni rá. A barátaim, akikkel megyek, tudnak a problémámról, de akinek volt már ilyen betegsége, az tudja, hogy nagyon nehéz segíteni, ha valakit elkap a roham. Váltottam ki ma Frontint, de a koncert úgy lenne az igazi, ha nem "leszedálva" nézném végig.

Érdemes 1-2 szemet bevenni belőle, akár ma este is? Ha valakinek van/volt már hasonló élménye, annak hogy sikerült kezelni a helyzetet? Előre is köszönöm!


26F



2017. dec. 11. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerem a problémát. Legyen nálad frontin, és ha nagyon szorongsz bevehetsz előtte 0.25-öt. Ha ennyitől is lekábulsz, akkor vágd el egy késsel ketté. Akkor se fogod élvezni a koncertet, ha szétpánikolod az agyad, de akkor se, ha végigalszod. Válaszd az arany középutat.
2017. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
A gyógyszer nem megoldás. A szex a megoldás pánikbetegségre.
2017. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd a fenébe a frontint meg a sok sz*rt amit az orvosok felírnak! Egyedüli megoldás ha te saját magadban teszel rendet, tudod hogy NINCS SEMMI BAJOD! Ezt egy orvos sem tudja beállítani neked, semmilyen gyógyszerrel, akármit is adnak csak ront a helyzeten! Koncertre mész, van barátnőd, egészséges fiatal vagy, nyugi már!! Az életedet te magad irányítod, nem hagyhatod hogy tönketegyenek a dokik ilyen fiatalon! Semmilyen gyógyszer nincs olyan erős mint a tudat! Hidd már el végre hogy nincs miért aggódnod! Szerinted mi lenne veled egy háborúban? Tökös vagy, vagy gyáva ? Nincs miről beszélni, ha még magadtól is félsz... sajnálom de ez az igazság! Állj talpra, pont mint gyerekként is megcsináltad! Elestél 20x, de akkor sem hagytad abba, újra és újra megpróbáltad. Te fiam nem fogsz bekattanni ettől a marhaságtól! Ne vegyél be semmit, légy végre önmagad. Jó szórakozást.
2017. dec. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség a megfelelési kényszer hatására alakul ki. Le kell szarni mindent és nem másoknak megfelelni.
2017. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es

Ja, majd a koncert alatt szexel.

Kérdező,

rossz hírem van: nem a magány miatt van ez. Akkor minden 2. embernek rohamai lennének. Szervi oka van és, ha már az elejétől kezdve szedtél volna antidepit (nem pedig büszkélkednél vele, hogy éppen mit nem szedtél be), már évek óta tökéletesen lennél.

2017. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Olvasgattam a válaszokat, még mielőtt elmentem. Végülis vittem magammal gyógyszert, de nem vettem be egyet se, inkább megittam 2 sört, és megnyugodtam. Köszönöm a tanácsot, 1-es!

#2: tudom, hogy az a megoldás, de abba nem kezdek bele, hogy miért nincs rá sok esély. :D

#3: ezt is tudom, hogy magamban kell rendet tenni, de egyszerűen nincs konkrét kiváltó ok. Egyszercsak jön, megindul a szívem, elszédülök, és fél óra múlva max. elmúlik.

#4: ez is benne lehet.

#5: pszichiáter írt fel nekem régen Rexetint. Olvastam a mellékhatásokat: heves szívdobogás, émelygés, hányinger (ezeket akarnám megszüntetni...), áramütés szerű érzés a fejben (megijedek, és ott a pánikroham), önkárosítás és öngyilkos gondolatok (erre inkább már nem is írok kommentárt...). Ezekből inkább nem kérek, akkor kibékülök 2 havonta egy pánikrohammal...

2017. dec. 13. 21:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyukám is rexetint szed a pánikbetegségére, neki semmi baja tőle. Amikor nekem kialakult a panikbetegsegem, és már nem bírtam gyógyszer nélkül, én is kaptam masfajtát, és utána olvastam a neten-csak rosszakat olvastam róla-gyomorgorccsel vettem be, mert féltem tőle.. láss csodát, semmi nem lett, csak segített. Akkor megfogadtam, h semmilyen gyógyszer után nem olvasok a neten, mert mindenkinek más válik be-az orvos csak tudja neked milyen kell.
2017. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!