Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szoktatok úgy táppénzre...

Szoktatok úgy táppénzre menni, hogy valójában nem vagytok betegek? Ha igen, körülbelül hány nap erejéig évente?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Soha nem mentem táppénzre úgy, hogy nem voltam beteg. Sőt, kifejezetten problémának érzem, hogy konkrétan akkor is dolgozom, amikor valójában táppénzre kellene mennem.


Nem azért mert félek, hogy elveszítem a munkahelyem, de valahogy mindig úgy vagyok vele, hogy annyira azért nem vagyok sz.rul. Vagyis sosem voltam még olyan szarul, hogy azt kellett mondanom, hogy na most sehova, mert nem bírom.


Voltam influenzás, tudja mindenki az milyen, reszketsz, szédülsz, hánysz, csak aludni tudsz. De ezeket én mindig úgy nyaltam be, hogy péntek délutánra, a hétvégét végigszenvedtem, de hétfőre már teljesen munkaképesnek éreztem magam.


Nyilván ez is egyéni, de én például ha képes vagyok mondjuk leülni a gép elé (értsd nem forog a föld, nem émelygek stb), akkor igazából dolgozni is tudok. Lehet nem olyan intenzitással, de tudom csinálni. Nyilván ha úgy érzem menten meghalok, akkor nem megyek dolgozni, de mint már írtam is, engem ez mindig elkerült ezidáig. Covidtól pedig most tekintsünk el, de torokfájással meg orrdugulással azért lehet dolgozni.

2022. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
nem volt ilyen, de anyámat nem engedte el szabadságra, úgy hogy jó pár hónappal előre szólt, hogy ki szeretne venni. Na arra a 2 hétre inkább elment táppénzre
2022. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Nekem szakmai háziorvosom van, nem egy haver.
2022. okt. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem.
2022. okt. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Talán 1 olyan nap volt idén, amikor tényleg nem volt semmi bajom, de mégis beteget jelentettem. Nálunk nem kell orvosi igazolás a betegszabadsághoz. (Külföldön élek)
2022. okt. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

sok éve alap hogy ősszel és tavasszal 1-1 hét kamu betegállománnyal megtámogatom az éves szabimat.

Ba****sza meg akinek nem tetszik. Adjanak több szabit és akkor nem lesz szükség erre.

2022. okt. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
34%
Mostanában már soha. Amikor kizsákmányoló helyen dolgoztam, ott úgy átlagban évi 5-6 nap ilyet csináltam.
2022. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13%

2-3 havonta ki szoktam venni 1-1 hetet.

Mondjuk olyan szakmában dolgozom ahol amúgy nincs szabi.

2022. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!