Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Emberek, akik 24/48-aztak és...

Emberek, akik 24/48-aztak és 8 óráztak is már! Melyik élhetőbb?

Figyelt kérdés

2022. okt. 5. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a 8 óra.

A 24/48 az akkor lehet egyáltalán opció, ha lehet éjszaka pihenni. Ha nem lehet, és van felelősség, akkor még viccnek is rossz.

A H-P 8 óra egész élhető tud lenni, ha nemkell túlórázni, és lehetőleg egy műszak.


Most H-P 6 órában dolgozom, imádom.

2022. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
8 óra mindenképp. Két műszakban vagyok, 4-kor kelek hajnalban, ilyenkor mindig fáradt vagyok de legalább el tudom végezni a dolgaimat délután, még pont nem zárnak be a hivatalok. Délutánosban meg alszok délig és kipihent vagyok, de otthon meg nem csinálok így semmit. Nekem pont megfelel ez a váltakozás, Sokszor túlórázok is.
2022. okt. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából a 8órás dolgozz bármit is.


24órát egyhelyen lenni ( ha mondjuk hvg ügyeleti jellegű nehéz)

Az h a 48óra szabad kamu, mert vlmikor pihenned is kell. Hazamesz 24ből aludj csak 3 4 órát már fél napod elment. Vagy ha nem alszol este korán elalszol. A következő nap meg úgyis korábban mész aludni mert másnap 24be leszel.


Nálunk pl 24be nyomorogsz egy széken, ami sz.r és kb 1,5órát tudsz szundítani

2022. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

HA jó, akkor a 24/48. Én diákként csináltam. Ott, az irodaházban legkésőbb este 8-kor elmentek a takarítók is. Reggelig meg alvás a hálózsákban. Körbejárni, ha akartunk volna sem tudtunk volna, mert mindent be kellett riasztani. 2 évig csináltam, az alatt talán 3-4X volt éjszaka meló, pl.: iroda átalakítás, vagy tűzjelzés.


És mellette volt 2 szabadnap. Sulira, dokira, ügyet intézni, csajokra,...

2022. okt. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 24/48 számomra sokkal jobb, mint a napi 8 óra. Most is így dolgozom.
2022. okt. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hely függő. Sokáig 24/48ban dolgoztam. Amikor lett egy olyan helyem ahol 24ben 8órát tudtunk kulturált körülmények között pihenni. Akkor a következő 2nap ajandék volt. Jutott idő takarítasra, túrazasra, pecázásra, kutyázásra, ügyintézésre, bográcsozásra bevásárlásra... Erről a helyről sajnos a kovid miatti leépítés keretében el kellett jönnöm. Elkerültem egy olyan 24es helyre, ahol semmit nem tudtam pihenni, és a következő 2napomból az első mindig kuka volt. Mindig nyűgös voltam, és ingerlékeny, majdnem ráment a kapcsolatom is. Ezt ott hagytam, most 8órás munkám lett. Semmire nincs időm, minden nap a csúcs forgalomba megyek, csúcsforgalomban jövök, délután az összes bolt tele van emberrel, alig van már választék... A hétvége ott van mindig fixen, de a hétvége mindenkinek hétvége és emiatt mindenhol kellemetlen nyüzsgés van.
2022. okt. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ez igaz. De mint ahogy ense tudok pihenni semmit 24be ( max 2x30percet ülve szundítani nettó 1000ért) akkor nem biztos h jó. Hazajőve 3 4 órát aludtam csak mert mentem másik helyre dolgozni 4órát ,így este fél10kor már mentem aludni,csakúgy mint következő nap is mert utána reggel 5elott kelés.
2022. okt. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!