Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én látom másként?

Csak én látom másként?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek, csak én látom másként a tanárok helyzetét?

Nem mondom, hogy jól keresnek, de ha levetítjük, hogy ténylegesen hány órát dolgoznak egy évben, akkor azért nem olyan kevés az a pénz.

A nyári szünet eleve 6-8 hét, 30-40 nap, plusz a többi kis szünet.

A 40 órás munkahét fele kb tanítás, a többi adminisztráció. Értem én, hogy pl óravázlat írás, de azt egyszer megcsinálja normálisan megcsinálja az ember, utána évekig használhatja kisebb-nagyobb javításokkal.

Ha valaki ért és tud adminisztrálni, akkor simán gyorsan megvan az is.

Egy rokonom tanár, 2-3 órakor már végezni szokott, emlékszem egyszer mondta, hogy valamiért fél 5-ig volt bent, és hogy képzeljem el, milyen lenne, ha mindig ilyenkor végezne, semmire sincs ideje…a férjem minden nap addig dolgozik…

A word, excel neki magas ló, persze, hogy órákig tart valamit megcsinálni.

Nem gondolom, hogy az pl az orvosokkal egy szintű bért kéne kapniuk, még ha sok is múlik egy tanáron. A tanítóképző meg amúgy is az egyik legegyszerűbb képzés.

Köszönöm!



2022. okt. 5. 20:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%

"Aki 400 ezres fizetéssel sztrájkol az meg is érdemli hogy kirúgják"


Hát ezen én is meglepődtem!


Mármint azon, hogy van olyan tanár, aki a hazai középfokú oktatásban ennyit keres és mégsem volt elégedett vele...

2022. okt. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
94%

Az valami mester fokozatu tanár 30 eve tanit es csak szolidalitásból sztrájkolt

Aztán kib*szták

2022. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
97%

Az a gond, hogy láthatóan azt sem értitek egyáltalán miért tüntetnek a pedagógusok.


Akit ténylegesen érdekel ez a téma, annak itt egy jó összefoglaló:

[link]


De attól tartok annyira nem érdekel senkit, csak mindneki szajkózni akarja azt, amit eddig..

2022. okt. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
75%
Mert kevés a lóvéjuk
2022. okt. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Levezetem neked:


Ha egy szakmában nincs pénz, akkor az eszes, intelligens emberek messze elkerülik ezt a pályát, és ehelyett olyan pályát választanak maguknak, ami a minimumnál többet garantál nekik az életben.

Tanárnak ezért sok esetben max az megy, aki akar diplomát, viszont tudja magáról, hogy ha beledöglik sem lenne képes elvégezni egy mérnöki, vagy informatika szakot - ergo tanárnak a futottak még kategória megy csak.

Az megvan hogy ez miért rossz, igaz?

Ha nincs: ostoba tanár nem fog zseniket nevelni a gyerekekből.


Vagy vegyük azokat a tanárokat akik tényleg értelmesek, és képesek lennének minőségi oktatást nyújtani. Szerinted egy szarul fizetett ember mennyire fogja törni magát, hogy jól végezze a munkáját? Az ember nem gép, tanárnak lenni igenis megterhelő (én egy krva napot nem bírnék ki sem általános iskolások, sem gimisek között) és erre jön, hogy még anyagilag is küszködnek sokan. Így pedig bárki tönkremegy, kiég. Megint: egy olyan tanár aki kiégett emberileg, és gyűlölni kezdi az életét nem fog megfelelő oktatást nyújtani a gyerekeknek. (arról nem is beszélve hogy az ilyen kiégésből lesz az, hogy a tanár néha beszól a neveletlenebb gyerekeknek, aztán juj fúj így nem lenne szabad viselkednie egy tanárnak, az ilyeneknek nem jár a béremelés!!.!)


És ez az egész tanársztrájkosdi nem csak a bérekről szól: ha kormánypropagandán kívül olvastál bármit is a témában, akkor tudhatod, hogy a sztrájk azért is megy, mert a kormány egy az egyben elhanyagolja az oktatási rendszert. Elavult a tananyag, régiek a könyvek, az iskolák nem kapnak elég támogatást, ÉS alulfizetettek a tanárok. Mindig amikor valaki azt mondja hogy kussoljanak már a tanárok, és menjenek vissza a tanterembe, egyben azt is mondja, hogy tökéletesen jó ez a rendszerváltás korabeli visszamaradott, modern országhoz méltatlan piszmogás.


Az meg, hogy a munka nagysága mennyire egyezik a fizetés nagyságával.... Édes drága, éltél te már a való életben egy percet is? Ha az kapná a legtöbb pénzt aki a legtöbbet dolgozik, akkor a fizikai munkások, kasszások, postások, meg hasonlóak milliárdosok lennének.

Egy átlag irodai melóban jó, ha naponta 3-4 órát vagy egy kicsit is elfoglalt, a maradék időben pedig max ülsz és nézel ki a fejedből, és mégis messze többet keresel mint az, aki 8 órán át megszakad a munkában.

Még ha a tanárok szakmája tényleg olyan könnyű is lenne, akkor sem lenne példa nélküli hogy "túlfizetik" őket. De nem fizetnék túl a béremeléssel őket, pont azért, amit már leírtam.


100%ig tisztában vagyok vele hogy ebben az országban az a mentalitás, hogy "bszd meg magad, nem érdemelsz semmit, dögölj meg az út szélén, ha nem az 5-10 jól fizető szakma egyikét választottad", de a gáz az, hogy az olyan területeken mint az oktatás, vagy az egészségügy, igenis kell az igényességre törekedni, mert hát na...

2022. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló. Nem provokálni akarok, távol álljon tőlem.

Tényleg érdekel, hogy én látom-e rosszul.

Köszönöm, hogy kifejtetted a munka sokrétűségét. Elkezdtem rá egyesével reagálni, aztán rájöttem, hogy felesleges.

Mert a legtöbb ember munkája sokrétű, és ilyet szinte minden munkakörről lehetne írni.

De egyre azért reagálnék, mert szúrja a szemem.

Szakszervezeti mérések alapján a 40 órás munkahét valójában 50, ebben egyéni eltérések lehetnek, de a 40-42 óra teljesen biztos —> ez olyan lehet, mint az én munkahelyemen ( német autóipari multi), mikor össze kell szednünk valamelyik vezetőnek/folyamat fejlesztőnek, hogy havi szinten mire mennyi munkaóránk megy el. Össze-vissza írogatjuk, aztán kijön a heti 40-42-45. Persze tényleg dolgozunk ennyit, sőt többet is. Néha. Néha meg netflixet nézek mert unatkozom. Ilyen hullámzó, mint minden. A tanárok munkaideje is.

2022. okt. 5. 21:48
 17/35 A kérdező kommentje:

9 és 15. válaszoló. Nagyon köszönöm!

Ezekkel egy tudok érteni, valóban szükség lenne átfogó oktatási reformra ilyen szempontból.

2022. okt. 5. 21:55
 18/35 anonim ***** válasza:
29%
Hát mi nem nézünk netflixet, és egy percig nem unatkozunk. Még otthon se. Hullámzó, mint minden. Nem. A tanári munka nem hullámzó évnyitótól évzáróig. Annak, hogy neked milyen a munkahelyed, semmi köze ahhoz, hogy másnak milyen.
2022. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
42%
Ja, és azt se tudom, honnan szedted, hogy a munkaidő kb felében tanít: 22-26 órában (ráadásul 15% eltérésű munkaidőre ugyanannyi fizetést kapnak, ami teljesen példátlan), ami inkább a 26-hoz közelít, tehát 14-18 órája marad arra a sok tanításon kívüli extrára, amit felsoroltam, és az osztályfőnöki naplóadminisztrációt, törzslapírást, bizonyítványírást, gyerek után telefonálgatást még bele se vettem, helyettesítésekkel együtt pedig a tanítási órák száma felmehet 32-re is, és akkor kemény 8 óra marad minderre. Na ennyit a 40 órás munkahétről. Helyettesítési pénzt pedig csak a 32 órán túli esetekre fizetnek.
2022. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ hogy milyen tanár, mert van olyan tárgy ami nagyon fárasztó a tanárnak, van ami meg nem. És persze tanár tanár között van különbség, pl általános iskolás tanítónő sokkal több órát tart mint egy középiskolai énektanár. Az a munkatempó és adminisztációs teher ami a tanárokon van, egy versenyszférában dolgozó ember számára nevetséges és csigatempó. De ha másban szocializálódtak akkor megértem valahol hogy ez nehéz nekik. Mindenesetre havi 200 nettóért azt a sok gyereket elviselni meg a felelősséget vállalni értük.. kirándulni járni velük stb hát nem csinálnám.
2022. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!