Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak én látom másként?

Csak én látom másként?

Figyelt kérdés

Segítsetek kérlek, csak én látom másként a tanárok helyzetét?

Nem mondom, hogy jól keresnek, de ha levetítjük, hogy ténylegesen hány órát dolgoznak egy évben, akkor azért nem olyan kevés az a pénz.

A nyári szünet eleve 6-8 hét, 30-40 nap, plusz a többi kis szünet.

A 40 órás munkahét fele kb tanítás, a többi adminisztráció. Értem én, hogy pl óravázlat írás, de azt egyszer megcsinálja normálisan megcsinálja az ember, utána évekig használhatja kisebb-nagyobb javításokkal.

Ha valaki ért és tud adminisztrálni, akkor simán gyorsan megvan az is.

Egy rokonom tanár, 2-3 órakor már végezni szokott, emlékszem egyszer mondta, hogy valamiért fél 5-ig volt bent, és hogy képzeljem el, milyen lenne, ha mindig ilyenkor végezne, semmire sincs ideje…a férjem minden nap addig dolgozik…

A word, excel neki magas ló, persze, hogy órákig tart valamit megcsinálni.

Nem gondolom, hogy az pl az orvosokkal egy szintű bért kéne kapniuk, még ha sok is múlik egy tanáron. A tanítóképző meg amúgy is az egyik legegyszerűbb képzés.

Köszönöm!



2022. okt. 5. 20:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha valaki itt fel meri emelni a hangját valamiért, akkor sokan már egyből politikai nyomást, pártoldalakat vélnek felfedezni mögötte, miközben a kisembereket kvára nem a politika érdekli meg a pártok egymás közti marakodása (ahelyett, hogy összefognának a magyarok érdekében...!), hanem az, hogy a fizujukból nem lehet tisztességesen megélni!


De egyesek szerint ez tök normális, rendben van, ami nincs rendben és ez az igazán elszomorító!

2022. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Az a bosszanto hogy a f*szfejek megszavazták magunak a millios fizetésemelést az adónkból, a tanárokét meg a unitótól várják
2022. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
32: na, ez az !!
2022. okt. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

A politikusok miért nem arról töltetnek ki velünk konzultációs kérdőívet, hogy mennyi fizut adjunk nekik ?!


Nyilvánvalóan a mai gazdasági helyzetben túl vannak fizetve..!

2022. okt. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%
Es még mennyi lehet az a pénz amit nem vallanak be
2022. okt. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!