Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik akkor, ha a cég...

Mi történik akkor, ha a cég kötelez rá, hogy vegyek ki szabit a két ünnep között decemberben, de nekem nincs több szabadnapom, mert októberrel vettek fel?

Figyelt kérdés
Ilyen esetben mi a helyzet?
2022. okt. 13. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Majd elkönyvelik okosban a januári szabid terhére.
2022. okt. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a jövö évi szabibol vonják le ha nincs több napunk, nálunk a cég kb dec 19től jan második hetéig szünetel papíron így olyankor mindenki szabin van. De ez cégenként változó mit hogyan csinálnak, kérdezd meg mizus ezzel kapcsolatban csak h ne érjen meglepetés. Max túlórázz rá addig még van időd h ledolgozd a hiányzó napokat, persze ha ez lehetséges már mint a túlóra csúsztatása nálatok ez is cég függő.
2022. okt. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen esetben a hiányzó napokat jövő év március végéig kell ledolgozni. Vagy szombaton ha van túlóra az neki nem túlóra vagy hétköznap négy órával előbb jön vagy tovább marad bennt.
2022. okt. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Hogy lehet, hogy nincsen elég? 19 évesen nekem is olyan volt az első munkahelyem, ahol télen leállás volt, én is október 1.-gyel kezdtem. És épp volt elég, sőt pluszban még egy nap is, amit kivehettem még a leállás előtt.
2022. okt. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Előző vagyok. Ha konkrétan a két ünnep közöttre akarnak szabiztatni, akkor ugyebár most csak 4 napra van szükséged. Dec.27.-e keddtől 30.-a péntekig. Szerintem pont hogy van annyi szabid, és azt akarják, hogy akkor vedd ki. Már hogyha nem fix leállásról van szó.
2022. okt. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kivéve, hogy ezen a héten szabin voltam.
2022. okt. 13. 06:43
 7/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem. Akkor miért nem szóltak, hogy ha kiveszed, nem marad szabi a két ünnep közöttre? Milyen munkahely ez?
2022. okt. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most találták ki mindenütt, ezért van ez a fejetlenség.

Amúgy törvénytelen is.

De még mindig jobb, mint ha fizetés nélkülire akarnának küldeni (ami szintén törvénytelen).

2022. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7

Ez látod nagyon jó kérdés. Kolléganőmmel chatelgettünk, véletlenül derült ki, hogy van ilyen is a cégnél. Akkor már cseszhettem :/

2022. okt. 13. 08:20
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
8: Mit találtak ki? Én csak az iskolákról hallottam, hogy egy héttel hosszabb lesz a téli szünet, és ezért nem lesz őszi. De olyat nem hallottam, hogy minden munkahelyen kötelező téli leállás lenne.
2022. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!