Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogosan szól be egy munkás...

Jogosan szól be egy munkás egy diákmunkásnak munkahelyen ha olyan helyen mobilozik ahol szabályok alapján nem szabadna? Munkaidőben, de várakozás közben amikor vár valakire akivel együtt fog dolgozni

Figyelt kérdés
Jogosan szól be egy olyan munkás, bunkón, akinek amúgy sok köze nincs hozzá, mert nem neki dolgozik a diák hanem másvalakinek
2022. okt. 14. 16:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabályt sértesz, ne csodálkozz, ha rád szólnak.
2022. okt. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Én ma néztem fel a netre, miközben várakoztam, mert vártam a munkatársamra.Küldték a hónap dolgozója jelöltjeit, épp a mellettem levő kollégámra szavaztam, mondtam is neki, hogy megérdemli a jelölést, de a jellemzéssel nem tudok azonosulni, mert nem csak ő vitte egyedül az osztályt, hanem én is ott tevékenykedtem, oda voltam irányítva. A cég össze-vissza szívatja az embereket, hiába vannak kevesen, már a maradék ember sem akar maradni, erre nehéz megoldásokat találni.
2022. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De neki sok köze nem volt hozzá nem főnök, bunkón meg mi jogon szól be?
2022. okt. 14. 16:28
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Ugyanez volt nálam is. Sinsayben voltam diákmunkán, végeztem a kiadott feladattal, nem tudtam megkérdezni senkit a következő feladatról, úgyhogy amíg vártam, addig telefonoztam.

Bejön az egyik dolgozó, és elkezd velem kiabálni, hogy a diákmunkások nem telefonozhatnak (ők persze igen).

Nem is mentem oda többet.

2022. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahol tiltva van a telefonhasználat, ott nem véletlenül van szabályozva a használata. Teljesen mindegy, hogy kinek dolgozol, ha - a példa kedvéért - közlekedésbiztonságot veszélyeztetsz, egészségügyi, katasztrófavédelmi, rendvédelmi kommunikációban okozol zavart a rádiófrekvenciás jel kisugározásával. Talán a stílus az, ami rosszul eshet, de egy melós nem fog neked tiszteletköröket futni.
2022. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem is értem a kérdést. Csinálsz valamit, ami szabály szerint tilos csinálnod, és azt kérdezed, hogy jogosan szólnak-e rád emiatt? Nyilván jogosan, igen.
2022. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak nem kéne úgy beszélni velem neki mint valami nem tudom mivel, undorító stílusban
2022. okt. 14. 16:37
 8/11 Kólauborkával ***** válasza:
92%

A mai fiatalok képtelenek lerakni 8 órára a telefont, és höbörögnek, ha teljesen jogosan rájuk szólnak…

Multkor volt iskolatársamat bszták ki, mert az se tudta abbahagyni a telefonntomkodást - mérnöki szakterületröl. Egyszerüen nem értem. Pedig én is csak 31 vagyok… és igen én is rászólnék a munkaidöben telefonozgató kollégára, mert nem azért van ott.

2022. okt. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbb ember zsigerből szól be/ le nálánál gyengébb embereknek, nálánál gyengébb jelző alatt értendő fogalmak:

- diák, fiatalabb, tapasztalatlanabb, ügyetlenebb, ...


Ilyenkor nem kell a szívedre venni, maximum akkor ha igazat szól a szája és akkor köszönd meg, hogy nem a főnöknek szól, hogy "lopod a munkaidőt mobilozással" hanem neked szemtől - szembe.


A legtöbb embernek akinek beszolnak azok a büszkesége sérül csak mert igaza nincs, intelligenciája nincs így az sérül ami a legnagyobb az adott személyben; a büszkesége. Ha lenne a "leszidott" alanynak intelligenciája akkor feltehetően nem ott mobilozna ahol mások dolgoznak MUNKAIDŐBEN és láthatják, de tévedjek.


Fordított helyzetben pont te is így fogsz eljárni x év múlva egy zöldfülűvel, az lesz a nagy szám ha meghaladod a rossz sémákat és nem így fogsz reagálni arra aki lopja a napot, feltehetően aki rád szólt arra valamikor valaki szintén úgy csapott le rá mint te rád ő...

2022. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"De neki sok köze nem volt hozzá nem főnök, bunkón meg mi jogon szól be?"


Olyan jogon, hogy talán zavarod a munkájában a privát csacsogásoddal.


Jobb lesz hozzászokni, hogy egy munkahelyen nem azt csináltok és akkor amikor akartok.

2022. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!