Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ugyebár gyakori jelenség,...

Ugyebár gyakori jelenség, hogy egy munkahelyen, ha egy csapat rosszul teljesít, akkor a főnök közülük azt cseszteti, aki a legprecízebb, és leglelkiismeretesebb. De mi ebben a logika?

Figyelt kérdés
Mert itt ugye az "Azt a lovat ütik, amelyik húz."-mondás érvényesül. És nekem is volt már benne részem. Hogy akármi sz*r volt, mindig nekem magyarázott, holott 3-an is dolgoztunk abban a körben, és a másik kettő láthatóan hanyagabbul végezte a munkáját. De mégis mi a logika benne? Mi változik attól, hogy azt vegzálja, aki a legjobban dolgozik, és néha olyan dolgokért szidja le, ami nem is az ő hibája?

2022. okt. 19. 09:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Az az oka, hogy valószìnű a másik 2 lexarja, hiába mondják neki esetleg meg sem érti, ha leszidják.


Egy lelkiismeretes dolgozó megérti amit mondanak neki, magára is veszi... ezáltal kihozható egy jobb helyzet... most ha van egy xar csapatod, mondjuk 10 fővel amiből 1 ha ér valamit, a xar helyzetet a főnök ezzel próbálja kompenzálni.

Persze a vége az lesz, hogy lehet hogy az az 1 meg majd ez miatt elmegy.


Tegnap vt ilyesmi helyzetbe, oda raktak 2ket egy gép végére, raklapozni kellett.

Én csináltam, nem volt baj

A másik, egy 60 éves faxi, azt hittem műszak végére meghal... azt sem értem minek vették fel.

Csinálna ugyan csinálta, de sokszor fogta magát és kiment, állítása szerint hasmenése volt... a 12 órás műszakból vagy 2-t kint volt.

Abban az időben vagy az Ő dolgát is én végeztem vagy az a gép állt...

És hiába szólt neki a műszakvezető, nem értette, hogy mi a probléma, sőt azt mondta, hogy Ő Neki bélelzáródása van...

2022. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%

"Ugyebár gyakori jelenség, hogy egy munkahelyen, ha egy csapat rosszul teljesít, akkor a főnök közülük azt cseszteti, aki a legprecízebb, és leglelkiismeretesebb."


Nem gyakori jelenség egyáltalán. Én a helyedben magadba szállnék, hogy tényleg annyira pótolhatatlan, precíz és lelkiismeretes vagyok? Mert kb mindenki azt hiszi magáról, hogy csak ő dolgozik, a legnagyobb seggvakaró is.


Ha meg nem bírsz kiállni magadért, azt ne fogd a munkamorálodra. Nyilván azt rugdalják, aki nem üt vissza

2022. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
1: De az ilyen főnök mégis milyen változást vár attól, hogy lecseszi a csapat legjobbját? Hogy majd megszállja valami szupererő, amitől egymaga el képes végezni több ember munkáját? Vagy az uralma alá vonni őket pszichésen? Reálisabban nézve, esetleg azt várja, hogy majd ő megzabolázza a többieket, és ettől jobban megy majd a munka? Ami engem illet, én próbáltam beszélni a másik kettővel, ösztökélni őket, hogy húzzanak bele kicsit. Erre a válasz mi volt? Én nem vagyok a főnökük, nem parancsolok nekik.
2022. okt. 19. 10:53
 4/25 A kérdező kommentje:
2: Tudod, egy normális főnök tudja a módját annak, hogy miképp találja meg, hogy kik a gyenge láncszemek a brigádban. És nem random cseszeget valakit. Pláne nem unalomból, feszültéglevezetésből.
2022. okt. 19. 10:54
 5/25 anonim ***** válasza:
72%
Lehet, hogy tőle várják el, hogy motiválja a többieket is?
2022. okt. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

5: És mégis mivel motiválja? (Lásd amit a 4-esemben is írok.) Na meg ha a szerződésbe nincs belefoglalva olyan, hogy más emberek munkájáért is fekelni kell, akkor teljesen jogtalanul várják el tőle, hogy bármiféle hatást próbáljon gyakorolni rájuk.

A lusta, sumákolós dolgozók fenyegetése és zabolázása alapvetően a fönök vagy a vezető dolga.

2022. okt. 19. 18:30
 7/25 A kérdező kommentje:
fekelni=felelnie
2022. okt. 19. 18:30
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

6.!


Sokszor a főnök is olyan helyzetben van, hogy tudja, hogy a brigád lófaxt sem ér, viszont ezt kapja...


Ilyenkor nem tud jó döntéseket hozni, nem tudja jól beosztani az embereket, stb...

Ellenben ott ugrálnak a nyakán az ő főnökei is, hogy miért nem haladtok, stb.

Ilyenkor eldurranhat az agya és leszidja azt akit lehet pont nem kéne.


Viszont nekem az a véleményem, sokszor hangoztatom is, hogy inkább legyünk kevesebben, de azok jó emberek legyenek... volt is ilyen, a gyár tele volt mindenféle alakokkal, nem haladtunk, kerülgetni kellett őket, mindig ,,instápolni" kellett őket, mindig oda jöttek, minden 5 percben, hogyan kell csinálni, stb.

Vége az lett, hogy a főnökség kitakarította a brigád 3/4-ét, másnap kevesebb emberrel úgy ment a munka mint a karika csapás, szépen, ütemesen, kapkodni sem kellett és jó lett a termelés.

2022. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
8: Esetemben ez egy étterem volt, a főnöké volt a hely, tehát neki nem volt főnöke. Igaz, akkoriban volt, hogy kijött egy ellenőrzés, és nem találtak mindent rendben higiénikailag, meg az egerek is kezdtek elszaporodni a konyhában meg az alagsorban.
2022. okt. 20. 08:49
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó, a Te főnöködnek nincs főnöke, de lehet nem talál embert...
2022. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!