Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ugyebár gyakori jelenség,...

Ugyebár gyakori jelenség, hogy egy munkahelyen, ha egy csapat rosszul teljesít, akkor a főnök közülük azt cseszteti, aki a legprecízebb, és leglelkiismeretesebb. De mi ebben a logika?

Figyelt kérdés
Mert itt ugye az "Azt a lovat ütik, amelyik húz."-mondás érvényesül. És nekem is volt már benne részem. Hogy akármi sz*r volt, mindig nekem magyarázott, holott 3-an is dolgoztunk abban a körben, és a másik kettő láthatóan hanyagabbul végezte a munkáját. De mégis mi a logika benne? Mi változik attól, hogy azt vegzálja, aki a legjobban dolgozik, és néha olyan dolgokért szidja le, ami nem is az ő hibája?

2022. okt. 19. 09:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
10: Mármint mire?
2022. okt. 20. 15:01
 12/25 anonim ***** válasza:
85%
Lépj olajra űzze hajcsa maradékot.
2022. nov. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Jelenlegi helyemen hálistennek nincs ilyen gond, legalábbis az eddigi 1 év alatt még nem volt.

Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy mégis mi a logika ebben, hogy mindig a legjobban dolgozót csesztetik, a hanyagabbakat meg ráhagyják.

Nekem ez kábé olyan, mintha lenne három kutyám, kettő folyton a padlóra piszkolna és rongálná a bútorokat, egy viszont normális háziállatként viselkedne. De én mindig utóbbit verném és vele kiabálnék. Lenne ennek értelme?

2022. nov. 27. 08:05
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy azt akarja, hogy irányítsad jól a többit

Vagy ha aki még annyira se dolgozik, azt "legyalulja", akkor már mégannyira se lesz kedve dolgozni; és akkor "mégjobban 'félgőzzel'" csinálja. Vagy akár el is megy; el is menekül az adott munkahelyről. Aki meg már precíz, "be van járatva", szal akkor rá vetíti ki inkább, mert akkor a másiknak (aki még nincs is feltétlenül olyan régóta ott) mégjobban elmegy a kedve.


Amúgy, én egy elég egyértelmű helyzetben kaptam a kollégám helyett lecseszést, hozzáteszem, ha a másik embert ugatta volna le így a főnök, azzal se értettem volna egyet. De olyan leüvöltést kaptam, hogy fú. Szerintem ott a főninek valahogy mentálisan "nincs ki a négy kereke"; beteg. :S:S

2023. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Biztos lehetsz benne hogy ennek semmi értelme a munkahely nem kiszavazó show, nem gulag, nem Auschwitz. Nincs valódi nyeremény amiért küzdeni érdemes. Miután leléptem 1,5 évre rá a főnök szívrohamot kapott.

A kolléga aki felhívott a sztorival azt mondta, hogy 3 évig azért csak a főnököm volt.

Megmondom a frankót az ilyenek csak annyit látnak hogy az emberek jönnek mennek nem érdekli, hogy élsz e vagy halsz vagy akármi van veled. Nem kell emberekkel foglalkozni. A nyugdíj előtt álló vén főni csak arra jó hogy széttrollkodja az utódja munkáját.

2023. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
#14.az is lehet, hogy lássák a többiek ,pl az újak, hogy itt nem lehet packázni; itt fegyelem van; itt munka van. (még nem olv.tam el a többi kommentet.)
2023. jan. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre van egy jó módszer (nálam bevált): már nem én vagyok a legprecízebb e leglelkiismeretesebb. :)
2023. jan. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
*és
2023. jan. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 NTBS ***** válasza:
77%
Akit érdekel az próbál javítani a dolgokon.
2023. jan. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Nálam ez a leginkább úgy nyilvánult meg, hogy például ketten dolgoztunk egy gépnél, én az egyik oldalon, a kolléga a másikon. Másnap a kolléga szabadnapos volt, akkor mással dolgoztam. És odajön a főnök, hogy a masinának az egyik oldalán (ahol előző nap dolgozott az aznap szabadnapos kolléga) valami hibát vagy hanyagságot talált (Hanyagul lett valami kitakarítva, koszos maradt, túl sok eldolgozatlan cucc maradt meg stb.), ez így nagyon nincs jól. Erre én mondom, hogy nem az én hibám, mert tegnap a masina amaz oldalán állva dolgoztam. Erre ő: "Nem érdekes, hol álltál. Ti egy csapat vagytok!" Kérdem tőle, hogy mégis mit vár tőlem, mit tehetnék. Erre ő "Csapat vagytok és kész! Össze kell dolgozni!" Majd elviharzott, meg se hallgatta a a további mondandómat.


19: Az a baj, hogy a főnök ilyenkor csak leszidott, de azt már nem mondta meg, hogy mit csináljak. Adjak át üzenetet a másik dolgozónak, verjem meg, hogy jobban dolgozzon vagy mit tegyek?

2023. jan. 22. 08:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!