Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az új munkáltató nem kéri...

Ha az új munkáltató nem kéri a tb kiskönyvet?

Figyelt kérdés

Illetve nem kérte az előző munkahely kilépő papírjait?

A héten kezdtem napi bejelentéssel úgy volt hogy 15napot kell napiba jönni aztán adnak próbaidős szerződést erre a főnök már ma a 4.napon mondta hogy hétfőn akkor adna szerződést ! Most akkor hétfőtől már be fog jelenteni? És miért nem kér se tb kiskönyvet se mást? Ez egy olasz cég nem nagy létszámmal! Köszönöm aki válaszol!


2022. okt. 20. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy próbaidős szerződés.


Szerződés van, rendes munkaszerződés, amiben a MT szerinti próbaidő van kikötve. Olyan sincs, hogy 4 napig nem jelent be. Ez maximálisan törvénysértő.....

2022. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Annyit mondott hogy ad szerződést hétfőtől! Napi bejelentés van 15 nap egy hónapban! Pár éve is dolgoztam úgy egy cégnél.
2022. okt. 20. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:

milyen cég ez? Mit dolgozol???


Napi bejelentés, hát azt tudod, hogy ezzel se tb-d, se nyugdíjad nincs....


EÜ szolgáltatási járulékot is kell fizess a NAV-nak...

2022. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen ezzel tisztában vagyok! De mikor megnéztem ezt a helyet akkor mondta a főnök hogy első 15napban napi bejelentéssel lehet kezdeni és ha úgy gondolom hogy akarom csinálni akkor a 15 nap után adnak szerződést! Ma meg jött hogy akkor hétfőtől már adna szerződést! Tudom hogy napi bejelentéssel nincs tb se nyugdíj!
2022. okt. 20. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!