Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a cég maga küld kötelezően...

Ha a cég maga küld kötelezően szabira és utána maga ad benti munkát a szabi idejére, ott skizo a vezetőség?

Figyelt kérdés

A cég novemberben pár napra leáll, mindenki kötelezően szabin lesz ha akarja ha nem.

Ugyanakkor többeknek (nekem is) benti munkát adtak erre az időre. És kérdeztem most szabi ez vagy sem? A válaszuk az hogy 4 nap szabi. És a munkavégzés ez idő alatt, kérdezem? Erre nincs válaszuk, csak annyi, ha szabi ha nem szabi be kell jönni és X feladatot elvégezni vagy hello, ki vagyok rúgva.


Mit lépjek? tanácsok?


2022. okt. 21. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám, hogy ha ezzel az indokkal rúgnak ki, abból munkaügyi per lesz, erre számítsanak.

Amúgy gondolom arról van szó, hogy a szabit kötelező kiadniuk, de egyébként azt szeretnék, ha sose mennétek szabira, és még a WC-n ülve is dolgoznátok.

2022. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem . Szervezetlen és pofátlan.

Ha munkát ad szabadság alatt, akkor visszahív, tehát nem vonhatja le a szabadságból.

2022. okt. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"hogy ha ezzel az indokkal rúgnak ki"


NYILVÁN nem ezzel az indokkal rúgnak majd ki, azért ez evidens.


Gazd helyzet megszűnő munkakör bármi lehet az indok.

2022. okt. 21. 08:06
 4/12 A kérdező kommentje:

", tehát nem vonhatja le a szabadságból."


És ha megteszi (mert meg fogja tenni...) akkor ÉN mit tehetek konkrétan ellene? Ez a kérdésem.

2022. okt. 21. 08:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van jelenléti ív? Neirnam h dolgoztam.

Nem fognak ez miatt kirugni az csak riogatas max.

2022. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
*beírnám
2022. okt. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Az alapítványi iskolában bármit megtehetnek. Ha azt mondják, bemész tanítani az üres iskolaépületbe a szellemgyerekeket, akkor bemész, nincs mese.
2022. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez már annyira durva, hogy ki se kell nyitni a kérdést, a listából is látszik hogy az alapítványi sulis troll írta. A válaszaiból meg aztán tuti.
2022. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezt Kitöl kerdezted? A takaritonötöl?


Ha leall a cég akkor azoknak akiknek nincs munkajuk szabadsagot adnak ki, akiknek be kell menni, azoknak munkaidö es fizetik.

2022. okt. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9: De nem a Balu Bt.-nél meg a Balu Alapítványi Iskolában. Ott az alkesz főnök meg az alkesz suliigazgató akár azt is megteheti, hogy lenyúl egy pár ezrest mindenki fizujából, ha épp olyan kedve van. Reagálni senki nem mer, mert rettegnek, hogy elvesztik az állásukat.

Ja, és megesett már, hogy a novemberi bért csak februárban kapták meg, így a téli ünnepekkor mindenki csak vegetált.

2022. okt. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!