Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez gond lehet az előrelépésnél?

Ez gond lehet az előrelépésnél?

Figyelt kérdés

Szóval gyakornokként kezdtem tavaly egy nagy multinál, pénzügyi területen.

Megvannak a klikkek és nagyon pletykásak, szemetek a kollégák,de olyan extrán.

Azóta pár hónapja diplomáztam és főállásba kerültem ugyanennél a cégnél,ugyanitt.

Azóta egy lánnyal és egy sráccal lettünk jóba,és mindig hárman megyünk enni, meg mindent hárman csinálok. Ők jófejek és meg merünk nyílni egymás előtt (nem úgy mint a pletykások előtt.)

Szóval nem nagyon vagyunk a többiekkel sem ebédnél,sem máshol ami ilyen szabadon választható dolog.

Ebből lehet gond majd az előrelépésnél a karrieremben?

Én tényleg nem bírom a többieket amiatt mert szemetek,pletykásak,egymást is kibeszéil,kiröhögik egymás háta mögött. Nekem erre nincs szükségem.

Munkán kívül van barátom,sok barátnőm, baráti köröm van,akikkel mindig van valami program,szóval nem arról van szó,hogy antiszoc lennék 0 élettel.

Ezzel a 2 emberrel pedig így cégen belül vagyunk jóban,de a magánéletben nem járunk el együtt (nekik és nekem is megvannak a magunk barátai)



2022. okt. 22. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
És ha igen, ki nem szarja le? Ha nem léptetnek elő, majd elmész egy másik helyre másfélszer annyiért, pénzügyi meg informatikai területen ez így működik.
2022. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Pár hónappal a főállásba kerülés után én még nem rágódnék ezen, jó eséllyel nagyon messze van, hogy egyáltalán szóba kerüljön bármilyen előléptetés. Az első 1-2 év amúgy is bizonytalan, az is lehet, hogy pár hónap múlva kapsz egy jobb ajánlatot és dobbantasz.


Ami biztos, hogy minden munkahelyen megvannak a nehéz esetek. Dolgozni nem szeret, rosszindulatú, nem hajlandó átadni a tudását, stb. Az ilyen emberektől, amennyire lehet, tartanám a távolságot. Az se érdekelne, ha pletykálnak, ameddig nem a főnöknél próbálnak befeketíteni.


A jelenlegi munkahelyemen volt 3 magánakvaló senior, meg mi újak hárman egy csapatban. Nehéz volt beletanulni a munkába, mert nem igazán segítettek, de együtt nem volt vészes. Azóta a régiek közül egy elment szülni, egy másikat áthelyezték máshova menedzsernek és máris fordult a kocka. Most meg úgy tűnik, jön a lehetőség számomra, hogy egy menedzseri programban részt vegyek. Nem kellett hozzá segget nyalni, se különösebben teperni, de természetesen jobbak az esélyeid, ha szakmailag kiemelkedő vagy és emellett a megfelelő emberekkel megtalálod a közös hangot.

2022. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha két kollegádon kívül mindenki aljas, akkor gond lehet a maradásnál is, nemhogy az előrelépésnél. Szedj fel annyi tudást, amennyit tudsz, aztán húzz onnan egy olyan szervezeti kultúrába, amitől nem viszolyogsz így, beilleszkedsz. Mindenhol vannak barmok is, de nagyon nem passzolsz oda, ahol mindenki ellenség(nek tűnik).

Sem téged, sem a kollegáid nem minősítem, csak a kapcsolódási pontok és közös értékek ordító hiányára mutattam rá.

2022. okt. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet azért azt is felülvizsgálni, hogy nem csak te értékeled őket másmilyennek, mint amilyenek valójában? Lehet, hogy csak egy kis erőfeszítést kéne tenned, hogy jobban kijöjj velük és nem is feltétlenül muszáj örök barátokká válnotok, csak normálisan kijönni egymással. Ha lehetséges, érdemes törekedni rá, hogy jobb legyen a kapcsolat. De azért túlságosan ráfeszülni nem érdemes. Ha lehet javítani a viszonyon, akkor próbáld meg normalizálni. Ha nem lehet, akkor meg ne foglalkozz vele túl sokat.
2022. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!