Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan legyen önbizalmam...

Hogyan legyen önbizalmam jelentkezni olyan állásra, ahol elvárás a magabiztos angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Sajnos az a nyelvhasználó vagyok, aki írásban sok mindent tud, sorozatokat is sokszor nézek angol felirattal, és többnyire értem. Jól megy az angol írásban de beszélni egyszerűen nem merek és minden álláshirdetésnél az első, amit elolvasok, azok az elvárások és ha szerepel benne a nyelvtudás, azonnal be is zárom.


Rengeteg lehetőséget veszek el így magamtól. Tudom, hogy tudnám, de mégse merek jelentkezni.


Szerintetek hogyan lehetne ezt leküzdeni?



2022. okt. 26. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Gyakorold a hangos beszédet! Erre az is hasznos, ha amit olvasol bárhol, azt hangosan felolvasod!
2022. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Az alábbi sztorit nem bántásból mesélem el, hanem okulni. Olasz alapfokú nyelvvizsga, csoporttárs mindig azzal vagánykodott, hogy ő bizony minden olasz szöveget el tud olvasni, meg is érti, és tényleg így volt. Mindenki azt gondolta, hogy ő tud a legjobban a csoportban. Írásbelit 100%-ra megírta. De a szóbelin csak hebegett-habogott, secperc perc után kivágták. Elmondta, hogy a tanulása főleg olvasásból állt, rengeteget ovasott (olaszul), viszont nem gyakorolt élőszóban. A bukáson nagyon felhúzta magát, kiment Olaszországba, és 2 hónap múlva folyékonyan beszélt. Szóval élő nyelvi környezetben lehet elsajátítani a nyelvet. Az írott szöveg értése csalóka tudás. Saját tempódban olvasol, az írott szöveget látod, az írott szöveg nem megy sehova. Igazi nyelvtudás, amikor élőszóban érted és beszéled a nyelvet. Ennyit akartam mondani ehhez.
2022. okt. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Menj ki valahova pár napra. Ha rá vagy kényszerülve hogy beszélj, mert máshogy nem tudsz vásárolni vagy eltalálni valahova, akkor előbb vagy utóbb rá fogod venni magad, és meg fogod szokni. Nekem minden szociális interakcióra kiterjedt a szorongásom anno, attól is rettegtem, hogy hogyan fogok buszjegyet venni. De mivel iskolába minden nap kellett mennem, egy idő után már annyira megszoktam, hogy egyáltalán nem szorongtam miatta.
2022. okt. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Beszélj magadban angolul, mondd ki a gondolatidat. Illetve kezdj el angolul gondolkodni.
2022. okt. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Vagy megoldás lehet még anyanyelvi valakivel beszélgetni (külföldi egyetemista, vagy más okból MO-on tartózkodó angol nyelvü ember). Én nagyon jó passzív tudással kb egy hónap alatt képes lettem folyamatosan beszélni, egyszerüen csak azzal, hogy egy amerikai egyetemistát megismertem, és sokat beszélgettünk.
2022. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Az angolom elég shitty, de soha nem féltem beszélni. Nem tudom ez másoknak miért nehéz, az emberek többsége megérti ha a másik nem az anyanyelvén beszél és hibázik néha. Gyakorolj otthon vagy valakivel akiben megbízol. Esetleg ha van rá lehetőséged menj el egy beszédcentrikus oktatásra vagy külföldre..
2022. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

"Nem tudom ez másoknak miért nehéz"

Gondolom, te az utcán botorkáló vakot is lek*od, hogy miért nem lát.

2022. okt. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Járj pár hónapot tanárhoz, akivel kifejezetten ezen a problémán dolgoztok. Kb 4-6 hónap és menni fog.


Nekem is gond volt ez anno. Amint tehettem, mentem céges angolra. A következő munkahelyemnél már nem kellett amiatt aggódnom, hogy mi lesz az angolommal. Konkrétan arra gyúrtunk rá, hogy munkahelyi környezetben a munkámat érintő dolgokról jól tudjak beszélni. 🤷🏻‍♀️

2022. okt. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7:es Hát nem tudom ahogy te beszélsz itt velem az alapján nagyobb esély, hogy neked van nulla empátiád nem nekem.

Az angolul beszélés nem egy adottság, mint a látás/vakság. Ha nem mered kinyitni a szád és beszélni az nem azért van, mert nem vagy képes rá, hanem, mert mentálisan nem mersz. Tipikusan azért, mert félnek, hogy mit szólsz a másik, mi lesz ha rosszul mondok valamit stb. De ezek apró dolgok, és ideje lenne ezt a mit szólnak mások gondolkodást elfelejteni, főleg a kérdező esetében ahol már a munkaválasztást is befolyásolja a dolog.

2022. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

"neked van nulla empátiád nem nekem"

Na látod, okos gyerök vagy te, felismerted, hogy az empátiáról van szó. Bizony sok embernek okoz nehézséget a beszéd idegenek előtt. Ez egy hézag a műveltségedben, de csak idáig volt, most már tudod.


Az meg, hogy a hozzászólásom alapján ilyen feltételezéseket teszel, hogy nekem nincs empátiám, az a kárpát-medencei savazós rágcsáló-megnyilvánulás, mert abból ugyan nem tud ez kiderülni.

2022. okt. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!