Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Leépítés a cégnél, mit tegyek?

Leépítés a cégnél, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Alig járt le a próbaidőm, viszont bejelentették, hogy a cég veszteségesen működik, ezért 700 embert elfognak küldeni.


Mivel ez egy nagy globális cég, 90-100 országban van jelen, több városban / ország, ezért elvileg 7/ország lesz az elküldött.


Viszont nem mondták, hogy melyik országból mennyi embert fognak elküldeni, lehet valamelyikből semennyit, lehet valamelyikből 30-at pl, illetve nem pozíció/terület specifikusan fognak elküldeni embereket, tehát nem mondjuk csak a logisztikáról, hanem az összes területről.


Mivel én nem vagyok valami pótólhatatlan informatikus, sőt a 2 évemmel még pályakezdőnek számítok, illetve ennél a cégnél is 3 hónapja és 1 hete vagyok itt, feltételezem, hogy én is el leszek küldve.


Viszont ez egy olyan cég ahol egyrészt nagyon jól keresek, másrészről a cég neve is nagy, illetve a kollégákat is szeretem, mindenkivel jól kijövök, nem szívesen hagynám el a céget.


Mit csináljak?


Kezdjek el keresgélni óvatosan, és előzzem meg a bajt? Vagy várjam meg, hogy kik lesznek elküldve aztán gondolkodjak?


2022. okt. 26. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Várd ki. Informatikusként nem nehéz újra állást találni.
2022. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Menj el az Ericsonhoz, ott mindig van felvétel.
2022. okt. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A nem valami pótólhatatlan informatikust úgy értem, hogy nem informatikus vagyok, hanem könyvelő :D
2022. okt. 26. 12:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Várja meg, mi történik. És ezzel párhuzamosan érdemes megnézni, hogy milyen üres állások vannak a piacon, mit kínálnak más cégek
2022. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nézelődni lehet, abből baj nem lesz. Pályázhatsz is, legfeljebb lemondod őket. Biztos fog majd jönni valami terv, vagy célszám, hogy honnan hány embert kell leépíteni.
2022. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Várj!


Sanszos, hogy pályakezdőként megtartanak, mert azokra vannak állami támogatások + nekik is jó, mert ha 2-4-6 év múlva kirúgnak, az nekik jobban megéri végkielégítés miatt, mintha egy már 20 éve ott dolgozóval tennék.

2022. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor rendszerint megnézik, mely projekt hanyagolható, mert nincs jövője, és azokat küldik el, akiket azokra vették fel.

Aztán jönnek a túlfizetett középvezetők, "expert"-ek.


Nem hiszem, hogy neked kellene aggódnod, de azzal se nyugtatnálak, hogy ugyanolyan lesz a légkör, mint eddig volt.

2022. okt. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tartsd azért melegen a pitét, és nyitott szemmel figyelgesd az álláshirdetéseket. Hátha ki is fogsz egy jobb ajánlatot.
2022. okt. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elküldtek végül?
2023. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!