Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondjak ha lehetetleneket...

Felmondjak ha lehetetleneket bíznak rám?

Figyelt kérdés

Példa feladat:

Keressem meg, nyomozzam ki x y z tárgyi eszköz értékét (mennyiért volt vásárolva, ma mennyit érhet)

Az eszközök be sincsenek azonosítva, neve pl"beltéri egység", vagy "digitális készülék" (azt sem lehet tudni, mi az konkrétan.)

Számla nincs, a telephelyeken ahol elvileg ezek vannak, senki nem tudja mi az, dátumok nincsenek(mikor vették, ma használatban van e), de amúgy még a telephelyek nem is foglalkoznak tárgyi eszközökkel, tehát arrol nyilvántartásaik nincsenek, nem is illetékesek ezzel törődni.


Magyarán senki nem tudja mik ezek, de nekunk meg a számítógépes tárgyi eszk nyilvántartásban benne van és értéket kéne írni hozzá, amirol se számla se információ nincs.


A munkaszerződésem szerint meg még vagyoni felelősségem is van a tárgyi eszközökért, azok rendeltetésszerű használatáért, meg stb, amiket csak gépen látok, azt sem tudom mik azok, de felelek értük. ezt sem értem.



#lehetetlen feladat
2022. nov. 2. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Ez nem lehetetlen feladat, csak nehéz. Bizonyára nem az összes eszköz azonosíthatatlan, tehát a leltár egy része megoldható.


Nem írtad, hogy vannak-e leltári címkék az eszközökön úgy általában. Ha vannak, akkor be lehet azonosítani őket.


Minden telephelyre oda lehet menni, és meg lehet próbálni megkeresni a bizonytalan tételeket, ha van cédula, ha nincs. Ez már macerás, de nem lehetetlen feladat.


Amiket végképp nem találsz, azokról kell egy külön lista is, a fő listában pedig bejelölöd, hogy azonosíthatatlan.


A megtalált eszközök listájával irány a pénzügy, ahol két dologban is segíthetnek. Előkereshetik a számlákat a megtalált cuccokról, és egyben azt is meg tudják mondani, hogy milyen értéken tartják nyilván a könyvelésben. A digitális holmik üzletileg gyorsan amortizálódnak, elég nagy az esély, hogy a java részük már rég 0 értéken szerepel a könyvekben.


Azt is csinálhatod, hogy először a pénzüggyel konzultálsz, hogy mik azok az eszközök, amik egyáltalán még képviselnek pénzügyi értéket, és csak azoknak mész utána.


Ez az egész egy leltár-adatbázis tisztázási feladatnak tűnik, valamelyik elődöd trehányságát kell helyreraknod. Ha sikerül, akkor neked is könnyebb lesz a jövőben.


Nem írtad, hogy mekkora a cég, van-e külön beszerzési szakember stb. Érdemes minél jobban együttműködni, összebarátkozni minden érintettel, és olyan folyamatokat kialakítani, hogy a jövőben kézben tudd tartani ezt a kérdést.

2022. nov. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Ha senki se tudja mi az, akkor kamuzz be valamit. Ha valaki utánajár, hátradőlve nézheted, hogy vajon ő megoldja e a lehetetlen feladatot
2022. nov. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi lesz

Most beszéltem az ig.helyettessel és hárman mentek már el ebbol a munkakörből előttem mert nehéz kigobozni a dolgokat.

Mondtam neki hogy én minden nap aggódom menni fog e, hogy csináljam, azt mondta rá teljesen hatarozottan hogy van is miért!(aggodnom)


😭

2022. nov. 2. 09:10
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi első, nemhogy itt lennél mellettem inkább
2022. nov. 2. 09:11
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Mi van ha bekamuzod, hogy az elektronikai eszköz 2012-ben 123 ezer forintért lett vásárolva és ma jó esetben csak 5 ezret ér. Leellenőrzi ezt valaki?
2022. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kotornám más szarát, ez egy őskáosz, ami ott lehet (tudom, miről beszélek). Még csak nem is kamuzhatsz, hiszen anyagi felelősséged is van a dologban a szerződésed szerint.

Az igi helyettestől pedig a "van is miért" mondat az én olvasatomban már kimeríti a fenyegetést is, szóval lépnék.

(Még mielőtt: 30 éve a szakmában vagyok, adótanácsadó, igazságügyi adószakértő, regisztrált könyvelő.)

2022. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy van e rajtuk céges sorozatszám.
2022. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez ilyen tipikus pénzügyes életképtelenség csak
2022. nov. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ez tipikusan az, hogy nem tartanak normálisan nyilván se számlákat, se szerződéseket, de van erre rendszer, de kronologikus is a tárolás, tehát ha 10 évvel ezelotti szerzodes módosításra kerult 5 évvel ezelőtt, a kettő az életben nem kerül egymás mellé, rászűrni sem lehet cégadatra sem, hogy pl x cég összes szerződését dobja ki vagy vmi.


6nál lesz a pont, de igyekszem 1.tanácsai szerint alkotni vmit hogy legalább ne most rúgjanak ki hanem később

2022. nov. 2. 15:15
 10/12 A kérdező kommentje:

Help!

Ha raktárban vagy irodában porosodó festmények értéke kéne? Amit senki nem tud es hivatalos értéke már nincs, max szellemi ertéke van, de ne hívjak értékbecslőt, annak mennyi az értéke mit jelentsek le? Lehet nulla Ft?

2022. nov. 3. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!