Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanál a próbaidő lejárta...

Felmondanál a próbaidő lejárta után 1-2 héttel?

Figyelt kérdés

Most járt le a 6 hónapos próbaidőm november elején, de az elmúlt egy hónapban kezdem nagyon rosszul érezni magam a munkahelyemen. Előtte sem tetszett annyira sem a hely, sem a feladataim, de azt gondoltam, kibírom még legalább tavaszig. Most már úgy érzem, hogy már az év végéig sem bírom itt, és már a mentális egészségem is kárát látja. Szeretnék máshova menni, legkésőbb november végéig felmondani.


Mennyire szoktak problémázni ezen a munkáltatók, hogy valaki nagyon röviddel a véglegesítése után mond fel? Volt már valaki ilyen helyzetben?



2022. nov. 6. 15:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem fognak emiatt a lépésed miatt nagyon kedvelni, az biztos.

De max 1 hónap. Akaratod ellenére nem tudnak foglalkoztatni vagy maradásra bírni. De lehet az alatt az egy hónap alatt szét leszel szivatva.

2022. nov. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy véglegesítés. Határozatlan idejű szerződés létezik. De avval is bármikor kirúghatnak.
2022. nov. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elszúrtad, mivel közigazgatás gondolom es ott nem biztos hogy 30 nap a lemondas. :) Ha egyébként sem érezted magad jól miért nem dobbantottal előbb? Kit érdekel mit szólnak egyébként?
2022. nov. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A másik hogy korrektebb lett volna ha jelzed hogy nem oké akkor nem hosszabbítottak volna.. Utolsó vok. Igy viszont bíznak benned. De nyilván csinald azt ami neked jó, majd lesz helyetted másik.
2022. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem közigazgatás, 30 nap a felmondási idő. A szerződés a 6 hónap leteltével automatikusan határozatlan idejűvé vált, csak azért írtam, hogy véglegesítés, mert itt a cégnél így emlegetik a lejárt próbaidőt. Azért nem jeleztem, hogy nem tetszik, mert még bíztam benne, hogy hátha jobb lesz, nem akartam rögtön pár hónap alapján dönteni, bíztam benne, hogy csak a kezdeti nehézség... de most úgy érzem, hogy egyáltalán nem nekem való ez a szakma.
2022. nov. 6. 19:45
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés? :) Miért kéne azzal foglalkozni hogy mit szólnak? :) Megmondod, hogy felmondasz, letöltöd a felmondási időt es csá.:)Nem értem a dilemmát komolyan. Ha haragudni fognak akkor másként döntesz? Gondolom nem te vagy az első aki felmond.
2022. nov. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont azt vedd figyelembe hogy allasbol allasba sokkal jobb a pozíció mint munka nélkül keresgelni, sokkal magabiztosabb leszel. :) Illetve ha megis másképp dontenel..
2022. nov. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul ev vége közeledik, uh dönts megfontoltan! Drukkolok! :)
2022. nov. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos rossz tulajdonságom, hogy túlzottan figyelembe veszem mások mit gondolnak. Kissé megfelelési kényszer..
2022. nov. 6. 20:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebben az esetben csak a te erdeked a fontos, bármennyire is érdekel a másik reakciója. Vagy szenvedsz tovább, e az mazochizmus, nem? :)
2022. nov. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!