Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tényleg igaz, hogy nem lehet...

Tényleg igaz, hogy nem lehet letagadni egy munkahelyet (próbaidő alatt ha felmondanak), mert nyilvántartásba van véve?

Figyelt kérdés
Nővérem azt mondta, hogy nem lehet csak úgy ezzel füllenteni, mert nevetséges lennék a munkaadóknak. Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert ebben a zűrzavaros időszakban szerintem baromira nem könnyű és fél éven belül már a 3. olyan munkahelyem lesz, ahol ilyen-olyan okkal, de próbaidő alatt lehet megint felmondanak (a másodiknál én mondtam fel az elviselhetetlen kollégák miatt). Tényleg ennyire bolondbiztosra kell menni egy munkahely megválasztásával, mert látják, hogy mikor hol dolgoztam? Szerintem nevetséges, hogy amúgy is baromi nehéz elhelyezkedni, de még kalkuláld bele azt is, hogy próbaidő alatt bármikor felmondhatnak neked és utána még magyarázkodj a következő interjún.

2020. szept. 15. 17:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
A TB kiskönyvedben benne kell lennie az összes előző munkahelyednek, napra pontosan. Szóval amikor leadod az új helyeden, akkor látni fogják, hogy mikor merre voltál.
2020. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%
Viszont a tb kiskönyvet a hr-en adod le, miután már felvettek. A közvetlen főnöködhöz sosem fog eljutni ez az infó.
2020. szept. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Persze csak akkir ha a cégnél van hr. Mert azért több cég van, ahol nincs, mint ahol van.
2020. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Viszont ahol van HR, ott legtobbszor az oneletrajzod is hozzajuk erkezik ( illetve sokszor ok is interjuztatnak), ugyhogy ott konnyen elofordulhat, hogy feltunik, hogy nem a valosagot mondtad, akkor meg rogton kirugnak (fel sem vesznek), hiaba vettek volna fel amugy.
2020. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert egy előző munkahelyet nem írsz be az önéletrajzba, nem fognak kirúgni. Egy oldalas CV-be amúgy sem fér minden bele.


Ha van háttér ellenőrzés, ahol kérik az előző munkahelyeket, és ott hazudsz, azért kirúghatnak, ilyet láttam már.

2020. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A TB kiskönyvbe nem kerül be minden. Például ha fizetetlen szakmai gyakorlaton vagy, vagy pedig egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozol, ilyenkor nem fizetnek utánad TB-t, azt neked magadnak kell, és ilyen esetben nem is kerül bejegyzés a kiskönyvedbe! Én 31 évesen kaptam életember először TB kiskönyvet, pedig már 22 éves korom óta dolgozok, de mindig olyan formában történt, hogy magam után kellett fizetnem a TB-t, ezért kiskönyvem sem volt soha előtte.
2020. szept. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Másik megoldás, hogy "elhagyod" a TB kiskönyvedet. Csinálnak egy újat, nem lesz probléma.


Vagy az utolsó munkahelyedet írd bele az önéletrajzba, akkor is ha 1 hónapig tartott. Az előtte lévő 2 próbaidő alatti felmondásosat hagyd ki.

2020. szept. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mar 5 kiskonyvem van, sehol sem kertek, mindenhol ujat csinaltak. A probaidos felmondasaim nincsenek benne a CV-ben, soha senkit sem erdekelt. Nem kell ragorcsolni, ha rakerdeznek elmondod hogy itt is vagy ott is dolgoztal par honapot, de nem jott be, mert... Ennyi.
2020. szept. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért az sem túl szabályos, hogy mindenhol új kiskönyvet csinálnak neked.
2020. szept. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabalyos? Jogszabaly korlatozza a szamat? TB be van fizetve, innentol kezdve lenyegtelen.
2020. szept. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!