Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő pedagógusként...

Pályakezdő pedagógusként mással is fordult elő, hogy már pár hónapja dolgozik, de nem sikerül még mindig teljesen beleszokni?

Figyelt kérdés

Nektek a mentor mennyit segít, akinek segít? Mivel tudom magamat segíteni, hogy könnyebb legyen és kevésbé döcögős? (Óvodai életben vagyok, nem iskolában, de iskolai tapasztalatokat is szívesen meghallgatok, hátha hasznos nekem is.)


Jelenleg kimerültnek érzem magam, noha az évek óta dolgozó partner óvodapedagógusom ezerszer többmindent csinál, mégis bírja... Én miért nem? Hogyan bírhatnám? Hogyan maradhatnék összeszedettebb a feladataim terén is?


Bármilyen jótanácsot szívesen fogadok.



2022. nov. 9. 09:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én tanár (voltam, amíg a fizetés miatt el nem hagytam a pályát), pár éve kezdtem. Az első pár hónap nekem is döcögős volt, de aztán megtaláltam a közös hangot a diákokkal. Neked nem kell még ezerszer több dolgot csinálni, ezt fogadd el. Nem kell mindent neked megszervezni, az a dolgod, hogy a rád bízott gyerekek tudásban és érzelmileg fejlődjenek. Ha ezt teljesíted, akkor jó vagy. Aztán majd ahogy jön a rutin, egyre inkább bekapcsolódsz további tevékenységekbe is. Ne ostorozd azért magad, mert nem hozod azt a szintet, amit valaki 10 év rutinnal hoz.
2022. nov. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!