Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon, főleg vidéken...

Magyarországon, főleg vidéken könnyű állást találni frissen diplomázott óvodai pedagógusként?

Figyelt kérdés
Nagyon sok helyen olvasni arról, hogy nincs pedagógus az óvodákban és a pedagógusok helyett idősebb nők vigyáznak a gyerekekre. Ez mennyire van így a ti meglátásaitok szerint? Főleg vidéken élő emberek válasza érdekelnelne.

2022. febr. 6. 09:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%
Hát azért vidéken nem nagyon van állás az óvodákban.Szerintem innen csak nyugdíjba mennek el vagy a fiatalabbak gyesre.Ráadásul sok helyen olyan kevés a gyerek,pl.falun,hogy jó ha van 1-2 csoport.Talán nagyobb városokban jobban el lehet helyezkedni.
2022. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

8 millió ember él vidéken a fővárosi 2 millióval szemben.

Nyilván van olyan kulturáltabb település, ahol igénylik a színvonalat attól, aki a gyerekeiket neveli a nap nagy részében.

Ahova meg amúgy sem tennéd be a lábad, ott tényleg csak "vigyáznak" a gyerekekre képzetlen "nénik"

Nálunk (Pest m. pesti oldal) az orvosnak, tanítónak, óvónőnek még szolgálati lakás is jár.

Biztos nem könnyű jó helyet kifogni, de ha meg is akarsz belőle élni és vannak céljaid, akkor folyamatos keresgélés mellett én inkább privát vonalon ügyködnék.

2022. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Az elmúlt 2 évben figyeltem csak, de tömegével kerestek óvadapedagógusokat errefelé, vidéki város, nem megyeszékhely. Meg a környező falvakban is. Most, tanév közben is akad egy-egy hirdetés.

Továbbá azt is tudom, hogy egyik-másik kisebbség lakta településeken nagy óvónőhiány van, de már meg se hirdetik folymatosan, csak alkalmanként, mintha feladták volna, hogy óvónénit találjanak, pedig gyerek van bőven.

2022. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én mindenképp vidéki falvakra gondoltam... Habár az anyagi része nem is, de a gyerekekkel való foglalkozás annál jobban vonz.
2022. febr. 6. 13:00
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen 3-as,kisebbség lakta településeken van óvónőhiány,de normális településen nem .
2022. febr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

#5

Mondod te!

Mindig vannak pályázatok, hirdetések és nem csak a többségében kisebbségiek lakta helyeken, mert utóbbiaknál nincs is képzettre igény.

Képzett óvónő nagy kincs, mert egyre kevesebben választják ezt a pályát a kevés fizetés és az egyre elcseszettebb gyerekek miatt, ugyanebből az okból a pályaelhagyók száma is nagy.

Egy szó mint száz Kérdező, nem reménytelen a helyzeted!

Figyeld a pályázatokat, de közben még a neked szimpatikus települések önkormányzatának is küldhetsz egy-egy bemutatkozó levelet.

2022. febr. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Igen, muszály minden állást megirdetni,de sajnos ezekre már rég megvan az ember.Itt vidéken,falvakról beszélünk,akkor van esélyed elhelyezkedni,ha van protekciód.

Sajnos már gyerek is alig van.

2022. febr. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Csak kíváncsiságból, ha rákeresel a kozigallas.gov.hu-n pl. Somogy, Baranya, Fejér, Vas stb. vagy akármelyik megyékre, 1-2 oldalnyi hirdetés található, pedig évközben vagyunk. Tehát azért akad álláslehetőség. Ezek közül nem tudom, mennyi a valós, mert 7-es arra célzott, hogy ezek már be vannak töltve. Az, hogy van mindig hirdetés, persze nem jelenti azt, hogy óvónőhiány van, mert lehet, hogy a hirdetések számánál több a jelentkező. Nem tudom. Nyáron, nyár végén még több hirdetést láttam, városiakat is bőven.

Amit az eredeti kérdésedben írtál, igen, van olyan óvoda, ahol idősebb, nyugdíjas korú óvónénik vannak a gyerekekkel, de ők sem fognak örökké ott maradni, ha már amúgy is elmehetnének nyugdíjba.

2022. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

"Gyerek is alig van."

Hol? Ne haragudj, de sorra szülnek az ismerőseim. Van, aki csak azért mert szeretne és van, aki azért mert muszáj neki (csok, babaváró). A falusi csok miatt is rengeteg család költözik ki jelenleg is falura pl.

Engem egyébként a fizetés rettentene el a dologtól, nem a gyerekek száma.. Diplomásként ennyit keresni undorító dolog. Pedig szerintem ez egy szép és felelősségteljes szakma. Kár, hogy anyagilag (és szerintem amúgy se) nincs megbecsülve.

Mellesleg manapság többet nyom a latban, hogy van e ismerős/rokon, aki segít bejutni egy-egy helyre, mintsem milyen végzettséged van. Ez nem csak óvodákra igaz sajnos.

2022. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt jó lenne tudni hogy Mo- n belül hol gondoltad?

Vidék és vidék között sok különbség van.

Én Borsodban lakom olyan faluban,ahol nincs kissebség.Hát innen csak nyudíjba mennek el az óvónők.Aki gyesre ment addig annak a helyére csak ideiglenesen vettek fel valakit.

Gondolom dunántúlon több a munkalehetőség.

2022. febr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!