Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költöznétek Kárpátaljára...

Költöznétek Kárpátaljára (elég nyomós szándékkal, nem "csak úgy") szolidaritás, párkapcsolat, ottani gyermekek megsegítése céljából (pedagógusként pl.) a mai mostoha magyargyűlölő politikai helyzetben, HA a fizetésetek bőven rendben volna (távmunka)?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 3. 00:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ez mind vagy-vagy:


-Szolidaritás


-Vagy párkapcsolat


-Vagy ottani gyermekek megsegítése céljából (pedagógusként például)


Ezek csupán példák voltak, lehetnek más nyomós indokok is, ahogy a foglalkozás is lehet akármi.


Ez viszont sajnos nem vagy:


"A mai mostoha magyargyűlölő politikai helyzetben."

2021. ápr. 3. 00:55
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Nem ha már elmennék innen olyan országba mennék ahol jobb az életszínvonal, egészségügy es egyéb szolgáltatások, mentalitás stb.

Rövidtávon talán oké de oda költözni a nyomorba hosszú időre vagy ott is maradni már mas dolog. Szellemileg viselhet meg inkább.

De előtte esetleg menj ki es nézd meg milyen körülmények uralkodnak ott.

Szépen hangzik ez a Kárpátalja de ha úgy irtad volna ki a kérdést, hogy Ukrajnába akkor már kevésbé hangzatos.

2021. ápr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ukrajna is ott van! :) Elsiklottál felette, van ilyen.


"De oda költözni a nyomorba."


Éppen ezért tértem ki direkt a kérdésben:


"HA a fizetésetek bőven rendben volna (távmunka például)."


Vagy saját vállalkozás, teljesen mindegy. Az anyagi helyzet fényévekkel jobb lenne Kárpátaljához képest.

2021. ápr. 3. 01:10
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Miért is ne.

1.Párkapcsolat miatt igen.

2.Kellene egy olyan állás itthonról (Magyarország) ami aránylag nem fizet rosszul,kb 300 ezer ft ból már nagyon jól élnénk.

2021. ápr. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, de megnézném, milyen körülmények közt élnek ott.
2021. ápr. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A magyargyűlölet messze nem általános.


Igaz én turistaként voltam Ukrajnában más részeken is, és mindenhol teljesen barátságosak voltak velem.

2021. ápr. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mint kárpátaljai, aki kb. 5 éve él Pesten nem tudnék, már visszaköltözni, még úgy se, hogy mondjuk megmaradna a magyarországi állásom/fizum.


Nem is a nyomorral van probléma csak kényelmetlen az élet. Csak egy egyszerű példát hozva, Ungváron (megyeszékhely) este 8 után nincs már busz, amivel tudnál közlekedni.

2021. ápr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"A magyargyűlölet messze nem általános."


Akkor nem tudom mi a fenének kell kisebb csoportoknak indokolatlanul hangoskodnia?! Mi a ménkű állt beléjük?!


"Csak kényelmetlen az élet. Egy egyszerű példát hozva, Ungváron (megyeszékhely) este 8 után nincs már busz, amivel tudnál közlekedni."


Értem. Ez így (igaz csupán nézőpont kérdése) "szuper".

(Avégett a nézőpont, hogy ha van autód,esetleg a családban több is, akkor ez az eset nem jelent gondot.)


De. Mint írtad ez egyetlen példa volt. Tudnál esetleg még néhány hasonló példát írni, ami megnehezítheti az ottani életét, a mindennapokat?

2021. ápr. 3. 13:31
 9/12 A kérdező kommentje:

Aki írta a 300 eFt-ból Ukrajnában jó életminőséget:


Elég lenne oda 300 eFt? Azért kérdem, mert az utóbbi időben olvastam több helyen is, hogy már mindent, mindennek az árát rettentő nagymértékben megemeltek/megemelték.


Adott dolgok már többe kerülnek az anyaországhoz képest.


Emiatt érdeklődöm, hogy biztosan elég (jó) lenne Kárpátaljára kb. 300 eFt?

2021. ápr. 3. 13:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod te mennyit keresnek az ottaniak?

Még 100 ezret is nagyon nehezen. Egészségügyi ellátás meg egy nagy nulla.

300 e ott luxus, azzal ott gazdagnak számítasz.

Szlovákia tele van ukrán vendegmunkasokkal akiknek bőven elég a minimálbér az meg 500€ körül mozog.

2021. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!