Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Raktárban dolgozók?

Raktárban dolgozók?

Figyelt kérdés

Szóval voltam állasinterjún stb és csoportvezető lettem 1 raktárban.

De megdöbbenve tapasztalom, hogy a raktárban gyakorlatilag a targoncavezetők az irányítók.

Ők mondanak meg mindent.

Tegnap odajött hozzám az egyikük egy magas izmos pali hogy-te vagy az új csop vez?

Én meg mondtam, hogy igen.

Erre-akkor most azonnal küldj embereket a szintekre mert elkezdjük felpakolni a cuccot és be kell húzni.

3 embert küldj el raklapokat rendezni.

2 embert irányíts át ladákat összerakni...és nesze-majd a kezembe adta a pd át.

Lövöd fel nekem a cuccot amit a szintekre rakok.

Mindezt kb olyan stílusban mint egy kiképző őrmester.


Én meg mondtam neki, hogy te figyi már én vok a csop vez én mondom meg mi lesz.

Erre a targoncas ilyet szólt-

-egy próbaidős kezdő vagy, aki semmit se vág...ezert azt csinálod amit mondok neked megértetted .

Ha akadályozni mered a munkám és feleselsz, kirugatlak holnapra a ge cibe.-

Én meg lattam az embereken hogy mikor megjött a tag, abbahagyták a beszélgetest, mindenki kb vigyázzállasba állt és kajak várták a parancsait.

Tehát valójában az a fa szi a raktarvezető, nem pedig az a tag aki az irodaban van és főleg nem én.

Tapasztaltál már ilyet?


2022. nov. 9. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát egy régi jól bevált tag gyakran többet ér, mint egy próbaidős kezdő a cég számára, tehát konfliktusnál lehet, hogy inkább őt tartják meg. Egy cégnél az informális struktúrák sokszor erősebbek, mint a formálisak.
2022. nov. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha okos vagy, ezt a hasznodra fordíthatod. Kérdezz tőle, kérd ki a véleményét, lássa, hogy tényleg tanulni akarsz és hallgatsz rá. De óvatosan és lassan vedd át az irányítást. Mire belejössz lesz egy megbízható munkaerő, aki majd nyeregben érzi magát. De ez a lényeg, hogy érzi. Mert ott te vagy. Ne a konfliktust keresd vele, hanem a közös hangot. Sok sikert!
2022. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Targoncás vagyok, és én is idegbajt kapnék, ha kineveznének fölém valakit, aki szart se tud és még útban is van.

Szóval az elején legyél kicsit alázatosabb, inkább szemlélődj, mint dirigálj.

Ettől függetlenül az említett targoncás is lehetett volna udvariasabb veled, de valszeg nem volt ideje szebben becsomagolni a mondandóját :)

2022. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Próbaidő végéig fogd vissza magadat, utána kezd el határozottan leosztogatni, hogy lássa, ki az úr a háznál.
2022. nov. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
az ilyen soha nem fogom megérteni. Miért nem a meglévő emberek közül választanak csoportvezetőt?
2022. nov. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

amúgy ez a baj ezekkel a tipikus raktári melókkal. 8 általánost meg 1 hónapos targonca okj-t elvégző előemberek gyülekezete, akik egymás életét megkeseírtik minden nap.


Kicsit azért hihetetlen, hogy így betalált volna valaki már az első napodon :D

2022. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tegnap néztem a viszonyrendszerét a palinak.

A raktarvezető odament hozzá szinte kérő hangon hogy-x , kint áll 3 kamion és 5db 3.5 tonnas kicsi.

Erre a pali.

Tudok róla az őrök màr jeleztek nekem ezert x et odakültem leszedni az 1. 32 raklapost, már elkezdte, xx nek szoltam hogy hordja be a cumót, xxx pedig rakja fel a polcra.

Én most indulok lezúzni az 5 kicsit.

Az átvetelre kell valami?

Kérem a listát és ráállítom xxxx et, hogy pakolja fel.


A hozzám hasonló más csop vezek is úgy szólítják meg, hogy mostráér e segíteni....

Nem láttam még ilyet soha, hogy itt egy beosztott, aztán ő irányít mindent.

Meg bejött az irodába, leült a géphez, közben adóvevőn utasítgatta a többi targoncást, majd odaszólt a csajoknak, hogy itt van 15 raklap cucc és a monitorra mutatott, 2 hete nincs bevetelezve. Azok meg szinte mentegetőztek neki, hogy juj elnézték és máris csinálják.

Am beszéltem a targoncások csop vezével is, hogy mégis mi folyik itt az irányítási láncban, aki egy ilyen flegmatikus forma, nem volt túl kommunikatív. Annyit mondott ha segítségre van szükségem szóljak a kérdésben lévő formának és otthagyott.

A többi targoncás meg kb levegőnek néz. Szólok hozzájuk, hogy segíteni kellene, de süketnek tettetik magukat és repesztenek tovább.


De belegondolva lehet hogy én gondolom ezt túl. Mert valahol logikus hogy egy ilyen nagy raktarban a legnélkülözhetetlebb dolgozó az a targoncavezető. Nélkülük leállna minden részleg. És ezzel ők is tisztában vannak.

2022. nov. 11. 07:52
 8/10 anonim ***** válasza:

Szép sztori, tegyük fel, hogy igaz amiket írsz (bár kétlem, hogy egy 8 általános targis ennyire motivált, CEO vezetési képsességekkel legyen megáldva, de jó):


- valószínűleg hosszú évek óta ott dolgozik, ha s.zarna az egészbe, akkor jelentősen lelassulna a raktár működése

- lehet hogy a tulaj fia

- élvezi, hogy másokat irányíthat

2022. nov. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahol dolgozom ott is hasonló a szitu. Szerintem azért van ez, mert a raktárakban hatalmas a fluktuáció. Egy-két hónapot van ott az emberek többsége, max fél évet, ezért senkit nem néznek semmibe az elején, mert hogy úgyis le fog lépni, kár bele energiát fektetni.

A targoncásokat viszont megfizetik így ők általában maradnak. Ha meg nyomják 1-2 évig egy helyen, logikus hogy ők lesznek a legjobban képben, miközben minden más pozícióban folyamatos a ki be lépés.

2022. nov. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

5.

Azért van ez mert raktárakban Magyarok már nem nagyon vállalnak munkát, plusz a cégek jelentős állami támogatast kapnak ha eu n kívüli vendégmunkást alkalmaznak Magyar dolgozók helyett.

Így a raktárban dolgozók 80%a ukrán, kazah, üzbegisztáni.

Így egy közép veznek minimum oroszul tudnia kell én meg tudok.

2022. dec. 15. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!