Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a vezetéknevem és keresztne...

Ha a vezetéknevem és keresztnevem is létező keresztnév és mindig összekeverik, mennyire célravezető az, hogy én is a vezetéknevén szólítom az illetőt?

Figyelt kérdés
2022. nov. 11. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

De hogyan keverik össze...?? Külföldiek, mert nem fordított sorrendben mutatkozol be? VAgy hogy értsük???


Amire utalsz, az valamiféle megleckéztetés akar lenni???

Elég bunkó módja a figyelemfelhívásnak.


Meg lehet udvariasan is mondani, hogy bocs, de nekem a Béla a vezetéknevem, nem a Kleofás...

2022. nov. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

#1

Gyanítom írásban.


#kérdező

Elsőként szólj, hogy amúgy x vagy, nem y.

Ha nem fogják fel, akkor nem rossz az ötleted.

2022. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Írásban, főleg külföldiekkel való levelezésben eleve így vannak a céges aláírásban a nevek feltüntetve, csupa nagybetűvel a vezetéknév.



DÁVID Jenő

ügyvezető



Jenő DÁVID

managing director

2022. nov. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Ők nem direkt keverik össze, te viszont direkt tennéd, ami bunkóság. Inkább kedvesen mondd meg nekik, hogy a keresztneved XY, YZ pedig a vezetékneved.

2022. nov. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

#3

"Így vannak"? Hol? Nálatok?

Nálunk sok évig nem volt kötött aláírás-formátum, most már van de most sincs ilyen hogy caps lockos név.

Na meg facebookon pl hülyén nézne ki.

2022. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsinyességnek tűnne. Én arra következtetnék belőle, hogy az ilyen illetőnek nincs önbizalma, se élete, és komoly feladatai, és ez a legnagyobb problémája.
2022. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#5:

A Facebook-on csak a kezdőbetű lehet nagykapitális a névbeírásnál, csak megsúgom. ;)

2022. nov. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

#7

Fogalmam sincs, sose próbáltam nagybetűvel beírni a nevem.

Én egy korábbi válaszra reagáltam, amiven valaki leírta hogy náluk a céges levelezőben milyen az aláírás formátuma, és ebből szerinte következik hogy mindenhol, minden levelezőben és minden portálon így működik hogy nagybetűs lesz a vezetéknév. Én meg leírtam hogy ez nem így van.

2022. nov. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak idétlen nevek, pl. ha valakit László Farkasnak hívnak, az emberek többsége arra gondolna, hogy fordítva mondta ki a nevét, és keresztneve László, vezetékneve Farkas.

Ez esetben akár a névváltoztatáson is elgondolkodnék.

2022. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

5: most komolyan... itt FB-os baromságokról lenne szó???


Én céges környezetre utaltam, szerintem abszolút egyértelmű volt.

2022. nov. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!