Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ilyen esetben...

Szerintetek ilyen esetben elfogadható, ha ugy mutatkozok be, hogy előbb a keresztnév, aztán a vezetéknév?

Figyelt kérdés
Vezetéknevem R betűvel végződik, és a keresztnevem R betűvel kezdődik. 30+ vagyok, de akárhányszor be kell mutatkoznom, beletörik a nyelvem (pláne, ha munka miatt mutatkozok be és izgulok). Fura lenne, ha előbb a keresztnevemet mondanám? Kitalált névvel illusztrálva: Stadler Rozália helyett Rozália Stadler?
2022. aug. 26. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jól értem, hogy 30 év alatt a saját neved nem tanultad meg kimondani? Szerintem a közmunkán senkit nem érdekel hogy mutatkozol be, bárhol máshol hülyének néznének miatta.
2022. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez cikibb, mintha beletörne a nyelved. Egyszerűen csak kínos. Akkor inkább tarts egy gondolat szünetet a keresztneved és a vezetékneved között, nem kell kapkodni.
2022. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ohh yes you know my name is Imre Füty so Im in the same situation :/
2022. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy külföldi vezetéknevem van. Ezért gondoltam, hogy talán elfogadható. De ha nem, hát nem.
2022. aug. 26. 20:04
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
És azt az egy szót nem tudod kimondani 30+ évesen?
2022. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De ki tudom, csak nyelvtörő és utálom.
2022. aug. 26. 20:18
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Akkor változtass nevet.
2022. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha külföldi a vezetékneved, max. azt hiszik, külföldön születtél és ciki lesz, ha el kell magyaráznod, hogy nem ez a helyzet
2022. aug. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hosszúhajú ***** válasza:
nincs második keresztnevet? mert azt mondhatnád elsőnek. amúgy mi lenne ha így mondanám pl. stadler vagyok. rozália. vagy új tipp: vegyél fel második keresztnevet és azt mondd elsőnek. ( csak másodiknak írd )
2022. szept. 17. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!