Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Inkább este jeleznétek a...

Inkább este jeleznétek a munkáltatónak a TP-t, vagy reggel?

Figyelt kérdés
Tehat most 7-8 korul, vagy reggel 6kor?

2022. nov. 13. 18:57
A kérdező szavazást indított:
Reggel
Este
13 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Hajnali 2-kor felhívnám a főnököm.
2022. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj, ha a munkáltatóknak nincs önbecsülése, akkor teljesen mindegy mit csinálsz, miképpen jársz el, mert a tartást azáltal szerzi, hogy saját magát érvényesíti és képviselni, persze az alkalmazott elnyomásával. Ha időben jelzés, az vaj, ha tényleg beteg vagy, az is. Ha nem vagy az, akkor gyengíteni próbálnak minden területen. Inkább a megbecsülést kellene érvényesíteni, hiszen ebben a gazdasági helyzetben, nem csak a munkavállaló járhat rosszul.
2022. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Bocsi a hibákért, nem javítom ki őket, mert aranyos lett így.
2022. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt ertem, de attol fuggetlenul beteg vagy e vagy sem, mikor jelezned neki?
2022. nov. 13. 19:14
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez mindegy, mert ha beteg az ember, akkor nem üt a hasára, hogy megvárja az x időpontot, hanem akkor ír, telefonál, mikor az állapotot észleli, amivel nem tud dolgozni. Ha meg beteg az ember, akkor nem kell nyomozni utána, meg gyanúsítani, hogy nem is beteg, mert a bizalom nem erre épül, amit a cégek képviselnek.
2022. nov. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én már este szólnék neki hogy nem érzem jól magam és reggel orvoshoz kell mennem.Ha felhívni nem akarod akkor sms-t is írhatsz és így legalább tudja hogy nagy valószínűséggel nem számíthat a munkádra minimum 1 hétig és úgy is kalkulál előre.Nálunk már este szoktak szólni ha olyan van.
2022. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

Vagy nyilván olyan is lehet hogy ha nincs annyira rosszul az ember és megvárja a reggelt majd akkor látja fel tud e kelni stb stb.Nincs kőbe vésve semmi sem.Ha reggel is rossz a közérzeted és érzed nem tudsz bemenni akkor reggel szólsz neki mivel nekem is volt ilyen hogy furán éreztem magam este majd lenyomtam egy Neo citrant és reggelre jól voltam és tudtam menni.

Nem kiszámítható mikor lesz valaki beteg nyilván.Ha bizonytalan vagy akkor várj reggelig.

#6

2022. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Okosabb lenne már este szólni, akkor be tudnak hívni valakit, vagy átszervezni a feladatokat.

De persze azt is megértem, ha reggel szólsz csak, én is mindig várok, hátha csoda történik és jobban leszek reggelre.

2022. nov. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkától is függ. Nálunk a helyettesítés is könnyen megoldható és a munka jellege miatt sem sürgős előre szólni, szóval én pl reggel jelezném, ha nem vagyok munkára alkalmas állapotban. Már csak azért is, amit a #7 mondott, hogy meglássam, ez kialudható nyavaja-e vagy tényleg komoly betegség, amivel otthon maradok. Ha a munka nehezebben helyettesíthető, át kell szervezni beosztásokat meg tudomisén, akkor viszont lehet, hogy már most is szólnék. Minimum egy sms-t küldenék, azért így vasárnap este 9-kor nem nagyon hívogatnám a főnököm, de valamilyen módon jelezném neki, hogy legalább fejben elkezdje tervezgetni a következő napot.
2022. nov. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!