Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabadság alatt köteles...

Betegszabadság alatt köteles vagyok felvenni a főnök hívogatását céges mobilon?

Figyelt kérdés

Most töltöttem a héten megfázás, láz, fejfájás, arcüreggyuszi stb. miatt a betegszabimból pár napot. Nyilván aznap reggel jeleztem az egyik kollega felé, akit el tudtam érni, emailen és mondta is , hogy továbbítja mindenkinek, hogy a héten már ne számítsanak rám.


Csak véletlenül néztem rá a céges telefonra, mert amúgy ilyen állapotban az lenne az utolsó dolog, mikor láttam, hogy 2-szer hívott a főnök, mikor már tudnia kellett, beteg vagyok, már bőven este. Nyilván ha ott vagyok bent sosem hívnak, ha elkélne némi segítség, csak ilyenkor...


Úgy tudom mentesülök ilyenkor a munkavégzési és a rendelkezésre állási kötelezettség alól is, egyébként sem tudnék itthonról semmilyen munkabéli dolgot megoldani, mert nincs rá lehetőség (próbaidős vagyok egyébként is még).


Nyilván háziorvosnál is voltam, és jövő héten viszem az igazolást.


Sok munkahelyem volt már, de ez az első, ahol a főnök hívogat és nem tartja tiszteletben, ha beteg az ember.



2022. nov. 19. 09:59
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Értem. Egyébként nem tervezek ittmaradni próbaidő után, szóval ha emiatt kirúg, az se nagyon érdekes már nekem.
2022. nov. 19. 10:34
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Az teljesen mindegy, a következö munkahelyen ugyanez a protokol, a fönöknek kell szólni, ha valami van
2022. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Lehet prémium osztáskor már nem hív, mert emlékszik majd, hogy nem mindig szereted felvenni a telefont.

Amúgy azt gondolom illik felvenni, betegszabi alatt is. Lehet olyan kérdés ami nem akadályozza a gyógyulásod, de a munkáltatók fontos lenne veled információt cserélni

2022. nov. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

11# Ha ennyire (nem)fontos ez a munka akkor ne vedd fel, ne hívd vissza, egyszerűbb lesz megválnod a cégtől.

Nyilván + pénzed se lesz. Azt megkapta aki elérhető és hosszútávon tervet a céggel

2022. nov. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
*tervez
2022. nov. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
12-Ok, ezt megjegyzem.
2022. nov. 19. 10:50
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még a munkaszerződésben is benne van, hogy kötelesek vagyunk szólni a FŐNÖKNEK betegség vagy ilyesmi miatt. Nem is értem ezen miért vagy felháborodva. A munkahely nem olyan mint az iskola, hogy megüzened Pistával, hogy megy a hasad, nem tudsz bemenni, majd viszed az igazolást. Itt a főnöknek szólnia kell a könyvelőnek, hogy átírjon tp-re. A főnök megkérdezi, hogy tp-re mész vagy fizetett szabadságra vagy csak pihenőnapot kérsz? Ezt mind köteles megbeszélni veled. Azt is megkérdezi, hogy kb meddig ír ki a doki, hogy kalkuláljon.
2022. nov. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a történet már régen rosszul kezdődik, amikor a valaki valakijén keresztül kezdesz el üzengetni valakinek, aki majd szól (talán) valakinek...

Játsszál tiszta lapokkal - és akkor kevesebb az esélyed arra, hogy ilyen helyzetbe keverd magadat!

A főnöködnek a betegséged hírére meg kell szerveznie, hogy az irányítása alá tartozó részleg munkateljesítményén ne látszódjon meg a későbbiekben a megbetegedésed - és tetszik, nem tetszik, ehhez együtt kell működnöd vele bizonyos szinten.

Vele kell kommunikálnod erről - és nem üzengetni!

2022. nov. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nekem alkalmazottam mással üzengetne utána még a telefont se venné fel akkor betegszabadság után vissza se kellene jönnie.
2022. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Akkor megyek máshova :D
2022. nov. 19. 12:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!