Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegszabadság alatt köteles...

Betegszabadság alatt köteles vagyok felvenni a főnök hívogatását céges mobilon?

Figyelt kérdés

Most töltöttem a héten megfázás, láz, fejfájás, arcüreggyuszi stb. miatt a betegszabimból pár napot. Nyilván aznap reggel jeleztem az egyik kollega felé, akit el tudtam érni, emailen és mondta is , hogy továbbítja mindenkinek, hogy a héten már ne számítsanak rám.


Csak véletlenül néztem rá a céges telefonra, mert amúgy ilyen állapotban az lenne az utolsó dolog, mikor láttam, hogy 2-szer hívott a főnök, mikor már tudnia kellett, beteg vagyok, már bőven este. Nyilván ha ott vagyok bent sosem hívnak, ha elkélne némi segítség, csak ilyenkor...


Úgy tudom mentesülök ilyenkor a munkavégzési és a rendelkezésre állási kötelezettség alól is, egyébként sem tudnék itthonról semmilyen munkabéli dolgot megoldani, mert nincs rá lehetőség (próbaidős vagyok egyébként is még).


Nyilván háziorvosnál is voltam, és jövő héten viszem az igazolást.


Sok munkahelyem volt már, de ez az első, ahol a főnök hívogat és nem tartja tiszteletben, ha beteg az ember.



2022. nov. 19. 09:59
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
32%
20: Lehet menni, de a kiskönyvbe nem mutat jól a több száz munkahely.
2022. nov. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
77%
Hajrá! Azt hiszem nem siratnak majd ennél a cégnél. Sok siker az új munkahelyen, remélhetően ott jobban megtalálod a számításod.
2022. nov. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy ha x-nek tudsz írni egy e-mailt, akkor y-nak miért nem? Nem is kéne külön, hanem csak berakod a címzettek közé...
2022. nov. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!