Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utáltok ti is felelősséget...

Utáltok ti is felelősséget vállalni bármiért is munkahelyen?

Figyelt kérdés
Mert akkor hozzád jön veszekedni a sok birka.
2022. dec. 1. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Mindenért felelős vagy, bármikor, bárhol, bármit teszel.
2022. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt utálom, amikor más hibája miatt kapok lecseszést, és amikor mondom, hogy nem az én hibám, azt a reakciót kapom, hogy "Ti egy csapat vagytok!". Holott a szerződésemben semmi olyan áll, hogy mások munkájáért is felelősséget kell vállalnom.
2022. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Én gond nélkül lerendezek bárkit cserébe azért, hogy a számomra fontos dolgok menjenek. Nincs ez másképp a munkával sem. Mikor nem volt még rajtam nagy felelősség, akkor is kiosztottam bárkit, aki miatt nem tudtam rendesen végezni a munkám. Hogy tiszteljük más meg egymást azzal, hogy nem gáncsoljuk ki a másikat.



Gyáva és gyenge embereknek nem szokott menni ez.

2022. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem, ezért kapom a fizetésem.
2022. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert ha én egyszer elvállalok valamit és megcsinálom, azt általában rendre teljesíteni is tudom. Ehhez kell egy képesség, hogy tudd mire vagy képes és mire nem. Ha mégsem sikerül, vállalom a felelősséget, de azért újrapróbálkozom hogy sikerüljön, mert nehéz elviselni ha valami nem jön össze.
2022. dec. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3


Nem gyávaságróp van szó de ha például nem állíthatsz embereket magad mellé/mögé akkor egy konfliktusból csak rosszul jöhetsz ki mert számithatsz arra, hogy a másik személy meg állítgatott. Tehát jó eséllyel falkában legyűrnek még ha igazad is van. Ez minden vállalati kultúrában így van. Na most én nem stratégiázni járok be munkahelyre hanem elvégezni a munkám majd hazamenni a barátnőmhöz.

2022. dec. 1. 12:06
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem, általában vállalni szoktam, ha valamit elrontok vagy ilyesmi.
2022. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Én szívesen vállalok felelősséget a munkámért, de akkor legyen is megkövetelve. Azzal nem tudok sokat kezdeni, hogy "Elrontottad, de kijavítottam." néha elejtek egy Egészségedre visszaszólást és néznek egy nagyot.
2022. dec. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nyitott vagyok kiosztani bárkit is, de önmagamban is megtalálom a hibát. Ha valaki alaptalanul vádaskodik, azt könnyedén rendezem, ha én tévedek elnézést kérek, vagy egy személytől, vagy attól a csoporttól, akit érintett a probléma.

Ha vádaskodás van, akkor viszont mindig kérem a pontos dolgokat, mivel, miért, mikor. Ha bármelyik dolog nem teljesül, onnantól számomra a vád elégtelen.

Mert olyan nincs, hogy valaki ezt meg ezt mondta szóban. Szoktam emlékezni miket mondok, sőt volt olyan, hogy egy munkámat is megpróbálták auditon megtámadni. Könnyen védhető voltam, hiszen két másik ember döntött annak a feladatnak a sorsáról, ami problémába ütközött, én csak kivitelező voltam. :) Hozott anyagból dolgozom. A levél be lett mutatva és a felelősség azonnal rá lett hárítva azokra, akiket érintett a dolog.

2022. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, a saját dolgaimért mindig felelősséget vállalok, viszont máséért nem. Vagy ha valami tőlem független hiányosság van, addig nem csinálom meg a munkát, amíg az meg nem oldódik.
2022. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!