Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan működik a betegszabadság?

Hogyan működik a betegszabadság?

Figyelt kérdés
Röviden csak:Még nemrég járt le a próbaidőm, persze első munkahely, amúgy meg szeretem is. De én régebben is azt láttam hogy szüleim, mások is, kisebb nagyobb betegségekkel mennek dolgozni. Viszont mostmár érzem, hogy van az a szint amikor egy irodai munkakörbe nem kellene bemennem pl teszem azt lázasan, köhögve. Jó most még nem vagyok szarul annyira, de rossza benyomást sem szeretnék kelteni h betegszabadságra megyek amikor fél éve kezdtem. Tudom, hogy egy két lázas napon bejönni nem a világ, sokszor láttam szüleimtől is.
2022. dec. 2. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök ugyanúgy mint a táppénz. Szólsz a háziorvosnak/elmész hozzá, szólsz a munkahelyeden is, hogy kiírtak, aztán viszed a papírt. Pénzben van csak különbség számodra.
2022. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elmesz az orvoshoz és ha ő indokoltnak látja, felvesz tappenzre. Ezt az igazolast leadod a munkahelyeden és ez alapján az otthon töltött napokra kapsz ellátást. Évi 15 nap betegszabadsággal kezdődik, a 16. naptól tappenz. A betegszabadság összege több mint q táppénz
2022. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oksi, köszönöm, bár inkább arra gondoltam, hogy ha még rosszabbul lennék, azt jobban járok, hogy inkább kibírom a munkahelyen, mint kiírassam magam.
2022. dec. 2. 13:53
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Átlag munkahelyen nem szeretik, ha beteget jelentesz
2022. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Inkább ne menjél, akkor fertőzöl leginkább amikor még nem vagy annyira beteg.

Az "átlag" munkahelyen meg azért tehetik meg hogy "nem szeretik" a beteget, mert vannak ilyen emberek mint a 4-es, akik foglalkoznak azzal hogy a munkáltató szereti-e a betegségüket vagy nem. Ennek a másik oldala, hogy sok válaszban meg azt írják, hogy jelents beteget ha valami dolgod van, amit nem akarsz a munkáltató orrára kötni, ez ugyanolyan tahóság.

2022. dec. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös igen ez a dilemmám, hogy még enyhe tüneteim vannak (ma kezdődött) de hétvégiek vagyunk, vagyis holnap holnapután be vok osztva, és persze cserben sem akarom őket hagyni, hogy nem megyek, közben meg a munkát bírnám.
2022. dec. 2. 14:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk a négyes nem Magyarországon él, az ő országában épp simán bejelentésre megy a betegszabadság és orvosnak se kell látnia hozzá. Max ha sokáig vagy tappenzen, elküldenek a cég orvosához
2022. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"azt jobban járok, hogy inkább kibírom a munkahelyen, mint kiírassam magam."

. Te lehet, de pl. az olyan krónikus betegek, mint én, k.ra nem örölnének annak, ha tőled kapnának el valamit, és nem tudnának dolgozni egy hétig...

2022. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Menjél maszkban dolgozni, kérdésre mondd el hogy lehet beteg vagy, akkor majd kiutálnak vagy nem.
2022. dec. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9 szerintem épp hogy örülnek ha megyek ez a dilemmám, még céloztak is rá, hogy ide nyugodtan jöjjek bármilyen betegen, kicsit lázasan is.
2022. dec. 2. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!