Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollégáim jó része dohányzik...

Kollégáim jó része dohányzik és energiaitalt iszik, aztán egész nap panaszkodnak hogy nincs pénzük ételre sem, miért nem esik le nekik a dolog?

Figyelt kérdés
napi egy doboz cigit elszívnak ami 2000 ft, energia ital meg 4 darab egy nap az pedig 1200 ft. Az havonta 96 000 ft. Egy albérlet ára. És hónap végén jönnek sírni hogy éhenhalnak, nincs pénzük kajára.
2022. dec. 3. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ez nekik nem ennyire egyszerű hogy ennyit költenek rá és kész. Dohányzásra biztosan, energiaitalra is valószínűleg rá lehet függni. A függőség meg már nem annyi hogy "havi 96 ezer forint, jó akkor nem cigizek meg nem energiaitalozom".


Nyilván ha akarnának, vagy tudnának és akarnának, és le is szoknának, nem kéne panaszkodniuk hogy nincs pénzük, de hidd el, aki ennyit költ ilyenekre, elverné másra is.


De nyilván mindig, és minden élethelyzetben panaszkodni 100x egyszerűbb mint megoldást keresni, vagy akár megoldani a problémát.


De nyilván ha ezt nekik megmondanád, hogy szokjanak le és akkor lesz pénzük kajára, még te lennél a bunkó ugye.

2022. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Minden függőség olyan mint a reggeli parizer. Azt meg kell venni. Ezért hívjuk függőségnek, mert minden egyebet a háttérbe szorítunk.


Ha a dohányos választhat hogy eszik vagy cigizik egy 10 perces szünetben, akkor az utóbbit fogja választani.

2022. dec. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%

A kapitalizmus lényege a fogyasztás.

Ha nem lenne cigi,energiaital,akkor máshol húzzák ki a pénzt a zsebükből.

Ha itt tartunk az albérlet miért 96 ezer?Azért,mert képesek annyit kiadni érte.


A hibások felül vannak,akik hasznot húznak a sok meggyötört szerencsétlenből.

2022. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Én nem dohányzom meg csak itthon iszok kávét.

Nem is értem hogyan jönnek ki a pénzből ezek az emberek.

2022. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Nem írtuk még le elégszer?

Ezek függőségek, inkább nem esznek az emberek, de a függőséget táplálni kell. Ez van

2022. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nevetségesek az ilyen emberek.

De végülis csak saját maguknak okoznak problémát azzal, hogy hülyeségekre szórják el a pénzüket, úgyhogy nem kell velük foglalkozni. Én egyszerűen elkerülöm az ilyeneket és kész.

2022. dec. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, közmunkában is ez ment, amikor a 2000-es évek közepén azt dolgoztam. Mivel én szülőkkel laktam, így elég jól kijöttem az 50 ezres fizuból, mivelhogy csak pár ezret adtam haza. Még félre is bírtam rakni havi tízezret. És ment rám a fújás az irigy, proli kollégák részéről. Hogy mi az, hogy nekem hó végén még mindig van a fizuból. Meg hogy én Pick-szalámit eszem. Ellenben ők nem sajnáltak költeni átlagban heti 10 doboz cigire, meg 50 sörre, meg játékgépbe dobálni.
2022. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
97%
Tesom jól keres, nettó 600. 170 az albija, mindennel rezsivel együtt. Napi 3 doboz cigi, 4 Hell kávé az adagja. Sörözni is jár egy héten kb 2szer, beulos, dragabb helyre, olyan 10 ezret ott hagy alkalmanként. Na hónap végén már ő is jön kölcsönkerni, pedig én közel se keresek annyit, mint ő...
2022. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!