Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha valaki...

Mi történik akkor ha valaki egész éjszaka nem alszik és másnap nagyon sok kávét és energiaitalt fogyaszt?

Figyelt kérdés
15/L
2016. jan. 12. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ki lehet bírni egy, de még két éjszakát is alvás nélkül. Viszont utána a serkentőket másképp bontja le a szervezet, plusz mivel az álmosság akkor is előjön, hatástalan lesz, és szépen elalszol valahol.
2016. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez rendszeres, akkor kikészíti a szervezetet - főleg a mesterséges szerekkel doppingolva.
2016. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az hogy éjszaka nem alszol de előtte nappal aludtál kb 6-8 órát akkor annyira fáradt nem leszel. De ha mondjuk felkelsz egy nap reggel 8 óra körül és este nem fekszel le aludni hanem végig ébren vagy bár szerintem már éjjel innád a kávét ami ideig óráig hat de utána ha már reggel 8 óra körül ami már 24 órás ébrenlét és utána nyomod magadba a kávét meg az energia italt hiába a sok koffein álmos leszel, de okozhat szédülést, akkor látás zavart, a koncentráló képességed kb a nullára megy le és amint ledőlsz valahova már aludni fogsz.


Ez saját tapasztalat amikor éjszakásból mentem haza úgy hogy aznap rögtön kellett vezetnem 2 órát hogy időbe odaérjek unokaöcsém ballagására majd utána még maradni ebédre és akkor megint haza hogy éjszakásba tudjak menni. Így is nagy csoda volt hogy vezetés közbe nem aludtam el, délután fél 5 re értem haza ledőltem aludni egy picit hát este 9 kor úgy keltem fel hogy szinte hulla voltam, a fejem majd szétrobbant és enyhén remegtem meg rázott a hideg, és 30 percem volt rá hogy elkészüljek mert indulni kellet dolgozni, de akkor telefonáltam be hogy alkalmatlan állapotba vagyok a munkára írjanak be valamit aztán ledolgozom vagy majd kitaláljuk. Utána 10 órakor amikor jött a visszajelzés hogy vették a lapot akkor ledőltem és másnap reggel 9 ig fel sem ébredtem. De akkor is ébredés után volt enyhe fejfájdalmam meg hányingerem is volt, de utána elmúlt. De rengeteg kávét megittam előző nap és ez így jött ki belőlem.

2016. jan. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, én pl. nem tudok éjszakázni, én simán elaludnék energiaitalivás közben :D. De mindenképpen agyatlan zombi lennék. A kávé pedig nem is élénkít kicsit sem.


Az se mindegy, hogy mennyit aludt korábban az ember, s mennyire volt fárasztó napja... S másnap mit csinál. Ülve elaludnék, állva elaludnék, de fagyban hegyet mászva lehet, hogy nem.


A test kap egy kisebb sokkot, de baja még nem lesz, ha amúgy egészséges.

2016. jan. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon nem tesz jól. 10en 20on évesen, még 1-2x vizsgaidőszakban ki lehet bírni ha utána tudod, hogy hamarosan beborulhatsz az ágyadba.


De huzamosabb, rendszeres ernegiaital használat az a szívedet májadat tönkreteszi. És 30-40 éves korodra szedhetsz vérnyomás csökkentőt meg szívgyógyszert...

Van pár haver akik így jártak. Némelyik már a kézremegését se tudja kontollálni, pedig nem alkoholizmus az ok...


Kialvatlanul rosszabbul is emésztesz, a szervezet jobban raktároz és kicsit meg van hülyülve. Éjszakázásokkal lehet sokat hízni, mert utána, a kialvatlanság miatt zabálhatnékod, nassolhatnékod is lesz.


A kv-nak vannak szívműködést segítő hatóanyagai is, de napi 3 kv már sok. Pláne eszpresszó.

2017. dec. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hááát a beadandód azért ne így írd meg, mert lehet hogy energikus leszel, de az agyad nem frissül és nem is leszel kipihent. Nem fogod élvezni a dolgokat annyira, pl. nem leszel annyira intenzíven vidám vagy szomorú. Én mégis inkább azt tanácsolom, hogy éjszaka igyál kávét és energiaitalt és akkor már nappal aludj! De ki fogod bírni, azt hiszem 3 napot kibírsz, utána szépen lassan elhullasz...
2020. máj. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!