Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munka fiatal lányként?

Gyári munka fiatal lányként?

Figyelt kérdés

Ősszel kezdtem el az egyetemet, az egyik legnehezebb szakon. Azóta sajnos szinte belebetegedtem.

Azt érzem nem vagyok odavaló, és a tanárok is előszeretettel éreztetik ezt velem, megaláznak stb.. igazából ha elvégzem, és ebben maradok, innentől legalább 8-9 év mire rendesen pénzt keresnék.

Ezeknek a dolgoknak köszönhetően jutottam el arra a pontra, hogy inkább egy átlagos életet választanék.

Hatalmas váltás lenne, de hozzám nagyon-nagyon közel van egy gyár, ahol 3 műszakban kéne dolgoznom, nem kapnék olyan rossz fizetést, és 5 perc alatt itthon lennék.

Gondolom hosszútávon egyetlen fiatal sem képzeli el magát egy ilyen helyen. A szüleim nagyon ellenzik, de csak egy érettségim van, ötletem nincs, merre tovább, valamit dolgoznom kell addig amíg kitalálom mi legyen.


Nektek mi a véleményetek erről? Gáz lenne ha ezt csinálnám?

Ha valaki dolgozik, vagy dolgozott ilyen helyen szívesen meghallgatnám a tapasztalatait.



2022. dec. 4. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

3 műszak pfff.

Mégis mi az a nem rossz fizetés számokban kifejezve?

Egyébként szerintem sem kéne gyárba menned, van más lehetőség is ami jobb.

2022. dec. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem olyan rossz a 3 muszak, legalabb nem kell mindennap ugyanakkor kelni, nagyon hamar telik az idő is
2022. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, ha már eldöntötted, hogy abbahagyod az egyetemet, akkor sok opciód nincs. Megcsinálod ezt a félévet (csináld meg mindenképp a vizsgákat!), aztán dolgozol egy fél évet. Ha mást nem, akkor a gyárban, legfeljebb megtapasztalod azt is. Közben kitalálod, mit akarsz, felvételizel valahová megint, (esetleg rájössz, hogy mégis orvos akarsz lenni, akkor felvételizned sem kell), szóval tanulsz tovább.

Közben meg nem kell elmondanod senkinek (a nagyon közeli embereken kívül), hogy abbahagytad az egyetemet, mondd azt, hogy anyagi okokból most szünetet tartasz.

2022. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

"Nem olyan rossz a 3 muszak"


Csak kb 1000x bebizonyították, hogy hosszútávon káros az emberi szervezetre. Nincs bioritmus mert minden héten máskor kelsz, akkor dolgozol amikor a legmélyebben kellene aludnod, éjszakai étkezés se épp ideális a szervezet számára.


De a bagós dobozokra is rá van írva, hogy halált okoz.. és a többség sz@rik rá magasról.

2022. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
15%

Én javaslom, hogy ne válassz átlagos életet, de az ötleted nem tartom rossznak. Sőt veled egykorú vagyok és én is ezt csinálom. Gyárban melózom egész jó pénzért, kiadásaim limitálom, és gyűjtök, emellett tanulok otthon, és projekteket csinálok azon belül, amit tanulok, hirtelen soknak hangozhat, de: 8 óra meló, fél óra passzív tanulás (azaz nem csinálok semmit csak információt gyűjtök) és aktívan próbálom a maradék időmben tapasztalni a tudást, amit gyűjtök,

én pl. szeretek cukrászkodni, amiből ha egyszer megszeretnék jól élni, saját üzletet kell nyitnom, amihez jó, ha megtanulok marketingelni, emellett érdekel a művészet(festés, rajzolás). ezeket összekötöttem, mivel még a cukrász tudásomon nincs mit marketingelni, viszont rajzolni már tudok egy szinten, elkezdtem azt marketingelni, amivel tapasztalhatom, hogy mire hogy reagálnak különböző platformok algoritmusai, az emberek, hogy lehet könnyen eljuttatni a "termékem" a célközönséghez, ezt ismerősökkel csinálom, azaz úgymond szórakozás, kikapcsolódás ezt csinálni, az időm mégis hasznosan telik, gyűjtött pénzem egy részét beleforgatom a projektjeimbe, pl.:cukrász könyvek, tankönyveket veszek, alapanyagokat hogy legyen mivel gyakorolnom, kamerát, mikrofont, elektronikus rajztáblát, hogy a tartalom, amit gyártok egyre magasabb szinten legyen. Kis kreativitással kihozhatsz magadból csomó mindent.

2022. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem rosszból írom, de ebbe is belebetegnél valószínűleg. A 3 műszak eleve gyilkos, nem jó ötlet ezt életpályának választani. Én a helyedben februárban átjelentkeznék egy másik karra és ősszel ottfolytatnám.
2022. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Milyen szak? Amugy ha fiatal vagy valassz masik egyetemet. Hidd el itthon nem eri meg gyarban dolgozni, mindig csak annyi penzuk lesz h szamolgassanak honap vegen. Csomo szakma es egyszerubb egytem vegzettsege ad biztonsagos megelhezest es izgalmasabb munkat.


A masik h ezt az egyetemet is meg tudod csinalni csak elhatarozas kitartas kerdese.

2022. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
18%

#5

kiegészítem, hogy nem szándékozom sokat gyárban dolgozni, csak amíg nem lesz egy olyan felszereltségem, amivel a hobbiaim átléphetnek profi szintre, utána keresek valami alkalmi melót, amiből az albérletem kitudom fizetni, és mellette elmegyek cukrász tanfolyamra, hogy valahol tudjak tapasztalatot szerezni, hogy hogyan néz ki belülről egy ilyen rendszer.

2022. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Semmiképp sem.

Gyári munka?

Soha.

2022. dec. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%
valaki megtudja indokolni miért lett a 5.- 8. lepontozva?
2022. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!