Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezek kizáró okok lennének...

Ezek kizáró okok lennének légiutaskísérőként? 19L

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon szép arcom van, megnyerő a személyiségem és kedves vagyok. Nagyon sokan mondták hogy teljesen beleillenék egy légiutaskísérő csapatba.

No de a probléma a tetoválás és a magasságom.

A legtöbb légiu. k. társaságnál azt láttam, hogy a minimum magasság 160cm kell legyen. Én csak 154 cm vagyok. Így már tuti kiestem, vagy lehetne magassarkút hordanom?

A másik pedig hogy a vádlimon és a sípcsontomon van egy kisebb tetoválás, kb 5cm-es, nem túl feltünő. Erre azt a megoldást javasolnám, hogy sötétebb fekete harisnyát hordok, amiben abszolút nem látszik, vagy az egyenruhának a nadrágját, ha van olyan opció.



2022. dec. 5. 14:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
75%

#5

A hozzászólásod alapján fogalmad sincs arról, hogy mi a feladata egy légi utaskísérőnek!

Csak a repülés hőskorában szólt a pinérkedésről ez a munka. Manapság e munkának csak egy egészen kis részét teszi ki a catering felszolgálása.

2022. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

A 154 cm még csak-csak elmehetne olyan légitársaságnál, ahol nem konkrét testmagasság van megszabva, hanem az, hogy adott cm-t kell elérned kézzel nyújtózkodva, de természetesen cipő nélkül. Mert nyilván a rendes magasságod számít, azt nem lehet, hogy ha egy balesetben leesik a cipellő, akkor véged van, nem érsz fel semmit. Amúgy se lehet tűsarkú csodákban billegni, van légitársaság is, amelyik tiltja a x cm-nél magasabb sarkat, de ha nem, akkor meg az illető jön rá, hogy leszakad benne a lába, hiszen ebben a szakmában egész nap állni, járkálni kell jóformán. Van, ahol egyencipő is van na meg általában magasságtól függetlenül előírt az elegáns, kisebb-nagyobb sarkú lábbeli viselete. Szóval a lényeg, hogy pl. Qatarnál fel kell érned azt hiszem, 212 cm magasságig, ezt a nyílt napon ellenőrzik már. Ki van húzva egy jelzés, ha eléred, jó, ha nem éred el, nem jó, nem mehetsz tovább. Ez nem szemétkedés, hanem pl a felső tárolókba be kell tudnod nyúlni mélyen, ki kell tudnod venni a biztonsági felszerelést (pl az oxigénpalack is ilyen fej feletti rekeszben szokott lenni). Ez bizonyos magasság alatt nem megy egyszerűen.

Az Emiratesnél 160 a határ és rengeteg a jelentkező, tehát ezt sajnos elfelejteném a helyedben, kizárt, hogy bejuss, akkor se, ha eléred a 212 cm-t kézzel. Valamint az arab légitársaságok extrém szigorúak a tetoválások terén is, fel kell tudnod venni az egyenruha minden darabját anélkül, hogy valami kilátszódna. És természetesen nem hordhatsz fekete harisnyát, ha nem az a kötelező viselet.

Wizzairnél is el kell tudnod takarni, ők talán előbb bele is mennének, hogy hordj nadrágot, de ide 165 cm kell legalább, ami sajnos sokkal több. Nem is láttam alacsony wizzaires lányokat soha őszintén szólva.

A Turkish Airlinesról ilyen téren kevesebbet tudok, a weblapjukon nem találok semmit, egy másikon 155 cm-t olvastam az alsó magassághatárra, viszont azt is, hogy semmiféle látható tetoválásod nem lehet. Márpedig a szoknya egy elég elterjedt viselet a stewardess egyenruhák világában.

Summa summarum, sajnos így nem sok esélyed van. Ha eléred ezt a 212 cm-t és tényleg nagyon szeretnéd, elgondolkozhatsz a tetoválás eltüntetésén és megpróbálhatsz jelentkezni, de a közel-keleti cégek nagyon durván válogatnak, mert megtehetik a rengeteg jelentkező miatt. Ki kell tűnnöd valamivel, pl több nyelv ismerete magas szinten, repülőtéri, vendéglátós, esetleg egészségügyi tapasztalat, diploma stb. De van még 2 éved, mivel 21 évet szoktak előírni alsó korhatárnak.

Valamint repülésben dolgozóként csak egy jó tanács, hogy kicsit vegyél vissza az arcodból szó szerint, mert nem vagy te Miss Universe. Az ilyen nagyképű, fellengzős hozzáállást nagyon nem tolerálják az olyan munkahelyeken, ahol csapatmunkára van szükség. Manapság egyébként sem a külső a lehető legfontosabb tényező a légiutas-kísérők válogatásánál, főleg nem a fapadosoknál. Átlagosak, de akár nem túl szépek is bejutnak, ha megvan a megfelelő személyiségük, képességeik.

2023. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sok esélyed van bekerülni egy ilyen munkakörben a magasságod miatt. A tetoválás meg a másik baki..

De van még egyéb más munka amiben eltudnál helyezkedni.


Meg az hogy mit mondanak teljesen más mint valóságban megfelelni a követelményeknek egy ilyen területen. Erre sose alapoz hogy de sokan mondják stb mert a végén csalódás is érhet, ha nem ugy alakulnak a dolgok.

2023. okt. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!