Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok a saját discord...

Köteles vagyok a saját discord szerveremet "átadni" a cégnek felmondásom után, mert a cégnek így kényelmes?

Figyelt kérdés

A sztori még a pandémia idejére nyúlik vissza. egyik napról a másikra online melóra kellett átállni noha a főnök nem akarta de bezárt az egész irodaház így kénytelen volt.

És felmerült a kapcsolattartás. egy darabig szórakoztak skype teams meg messenger megoldásokkal de egyik se jött be.

Én meg létrehoztam egy discord szervert oda meghívtam a munkatársakat és onnantól it ment a céges kommunikáció.

A szervert én hoztam létre arra senki se kért senki egy fillért se adott nekem érte, de mégis ezt használta boldog boldogtalan.

soha egy köszönömoöt se kaptam érte.


AZtán most felmondtam. a cég felszólított, nem KÉRT hanem felszólított hogy a szerver admin jogait (admin password) adjam át neki!

ha KÉRTE VOLNA még át is adom, de így hogy követeli így azt mondtam NYASGEM! Kirúgtam mindenkit a szerveről és lokkoltam a meghívásokat. Senki nincs benn, senki se tud bekerülni se.


A cég "jogi lépésekre" készül.

ez vajon csak üres szájtépés? Én midnenesetre állok elébe.


2022. dec. 11. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát alapból már az nem jó, hogy céges anyag kerultek ki a szerverre anelkul, hogy beszelve lett volna veluk.

Szerzodesedben adat kiszivarogtatasi resz van? Ez boven annak szamit.

2022. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munka köridben nincs benne, hogy neked szervert kell létrehoznod, üzemeltetned, vagy a kommunikációs dolgokat megoldanod, akkor nincs mire hivatkozniuk.

Én nem rúgtam volna ki őket, megmondod ez egy privát szerver, nem céges, az más kérdés, hogy céges alkalmazottak vannak ott.

2022. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a jogi lépések nem volnának bukók a cég részéról.

Milyen jogon birtoklod a cég mindenki más részére titkos anyagát.

Ez ipari titkot képez.

Értem én a logikádat, elvileg egyet is értek vele.

Ha a cég nem egyezett bele a saját szerver létrehozásba (márpedig nem, csak hallgatólagosan eltűrte), akkor azt most kifogásolhatja és kérheti a tartalmát.

Te kérhetsz ezért ellenszolgáltatást.

Cifra a helyzet, én nem tudnám kibogozni..

Kérdés, mit mond egy jogász, vagy kié erősebb?

2022. dec. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

" (márpedig nem, csak hallgatólagosan eltűrte)"


Tűrte.... hát úgy is mondhatjuk. olyannyira tűrte hogy maga a főnök és annak két helyettese is az első regelők között volt és teljes értekezleteket hirdettek meg és küldtek ki meghívókat anélkül hogy nekem akié a szerver volt, egy szót is szóltak volna.


de ahogy írtam állok a "jogi " lépések elé.

2022. dec. 11. 18:14
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Felmondasz végre az alapítványi iskolában?
2022. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Felháborodás helyett javasolhattad volna, hogy az a te szervered, te fizeted, te hoztad létre és állítottad be. Ha a cég igényt tart rá, akkor x Ft összeg fejében átadod az admin jogokat.


Kötelezni nem kötelezhet rá, mivel az a tied.

2022. dec. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
És ti milyen indokkal szoktátok ezeket meséket jelenteni? Provokatív? Kitaláció? Már hatmilliószor feltette? Ma már vagy öt kérdését törölték.
2022. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"mellesleg ahogy kirúgtam a tagokat minden általuk feltöltött anyag is auonnal törlődött visszavonhatatlanul."

Ne vedd kötekedésnek, de ez egy állítás.

Ha keményre fordul a dolog, azt bizonyítani kéne..

Mondom: kinek a jogásza erősebb?

És milyen jogon terelted a cég anyagát magán szerveredre?

Már ez is jogsértő lehet, hogy mi volt utána, az most nem kérdés..

Nem ismered a jogászokat (én meg a jogot).

2022. dec. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"egy darabig szórakoztak skype teams meg messenger megoldásokkal de egyik se jött be"


Hagyjuk már, h ezek nem jöttek be és akkor majd pont Discord jön be😂

Ez valami kam kérdés.

2022. dec. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Ha keményre fordul a dolog, azt bizonyítani kéne.."


Újra csak: discord user agreement. le van írva.

2022. dec. 11. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!