Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehet ki fognak rúgni, vagy...

Lehet ki fognak rúgni, vagy legalább is nagyon lecseszni. Mit tegyek, hogy ne rázzon meg ennyire, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Irodai munkám van, egy éve vagyok ott. Mit is mondjak, nem szeretem, nem érdekel, azért vagyok ott, hogy pénzt keressek. Kerestem mást de nem nagyon van eredménye, úgyhogy muszáj maradnom. Vannak hibázások a munkámban, nyilván mindenkinek, de szerintem nekem kicsit több. A csoportvezető emailjét most láttam meg, hogy szeretne a héten beszélni velem kettesben. Egyetlen egyszer volt eddig ilyen, amikor nagyot hibáztam, de akkor egyből hívott, hogy elmagyarázza, hogy kellett volna csinálnom, akkor megemlítette, hogy többször csesztem el kisebb dolgokat, de legalább jutottunk valami megoldásra.


De azért ez, hogy napokkal előbb megbeszéljük, hogy beszélgetni fogunk, ráadásul csak velem, meg csak fél órában, na az ijesztő, az nem lehet véletlen. Nem tudom, miért akar elbeszélgetni velem, két tippem van, vagy ez, hogy sokat hibázok, vagy az, hogy múlt héten rosszul éreztem magam, igazából lelki okai voltak, ami miatt nagyon sokat sírtam és nem aludtam egész éjjel, így szóltam, hogy szeretnék home officeban dolgozni (nálunk lehet ilyet, hogyha úgy érzed, nem vagy jól, de még tudsz dolgozni, akkor nem jössz be), de aztán volt egy céges karácsonyi esemény másnap, amire meg elmentem és láthatta, hogy már jól vagyok. Nem mondtam neki konkrét betegséget, hogy mi bajom, csak azt, hogy nem érzem jól magam. Lehet azt hiszi, hazudtam, hiszen akkor már kialudtam magam meg jobban voltam.


Na de a legnagyobb baj az, hogy addig még van 3 nap és én rohadtul szorongok, nagyon gáz lesz, konkrétan félelmetes. Aztán ha kirúgnak, akkor pénzem sem lesz, ami ebben a válságos helyzetben szintén aggasztó. Igen tudom jobban kéne végeznem a munkámat, végzem ahogy tudom, nem rontok el azért mindent, csak sok az apró figyelmetlenség, meg amióta múltkor szóltak sokat javultam.


2022. dec. 12. 08:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Év vége van, egy éve vagy ott. Éves teljesítményértékelés is lehet.

Gondolom mindenki más megkapta a meghívót külön időpontokra. Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. De ha parázol, kérdezd meg mi lesz a téma, "szeretnél felkészülni" indokkal.


Az meg, hogy figyelmetlenségre fogod a rengeteg hibát, nagyon gáz. Kapd össze magad, mindentől függetlenül. Alakíts ki rendszert rá, hogy ne hibázz.

2022. dec. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem pont egy éve vagyok itt, kicsit több. A szokásos értékelés meg már volt két hónapja mindenkinek. más nem kapott meghívót már kérdeztem a többiektől.
2022. dec. 12. 08:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel úgysem szereted a munkát, a legrosszabb, hogy előre stresszeled magad. Hamarosan kiderül, mit is akar veled megbeszélni.
2022. dec. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy csak beszélgetni szeretne, hogy miben tudna segíteni, hogy hatékonyabban végezd a munkád. Mire van szükséged, mitől lenne jobb. Fejlődés kapcsán is akarhat beszélgetni, hogy merre tovább, vagy csak úgy a hogylétedről. 1-1 hiba miatt biztos nem rúgnak ki. Aki visszaeső, vagy érdekteleség látszik rajta, az jobban kihúzza a gyufát.
2022. dec. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hàt nézd, ha állandóan hibàzol, akkor sajnos el kell gondolkodnod azon, hogy az ilyen jellegű munka nem neked való. Tudom, senki nem akar gyári munkás meg eladó lenni, de ha nem vagy képes irodai munkát ellátni, mindenhonnan ki fognak rúgni.
2022. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod elveszíteni a munkádat, akkor tegyél érte, hogy ne veszítsd el. Lássák az igyekezezet. Nem szokták kirúgni azt, aki szorgalmas, igyekszik a hibáit javítani és őszinte. Még akkor sem, ha mindenki tudja, hogy nem az a valaki a legjobb munkaerő.

Ha kell, maradj kicsit tovább, ha a jobb minőségű munkához neked több időre van szükséged.

Ha viszont az látszik rajtad, vagy mondod is, hogy nem érdekel, hogy egy munka jól van-e elvégezve, azért előbb utóbb kirúgnak, teljesen jogosan.

Ha valamit nem tudsz, kérj vkitől segítséget, és jegyzezelj, vedd fel telefonnal amit magyaráz, (persze kérj rá engedélyt), és amint lehet, kövesd végig újra a feladatot, és egészítsd ki amit jegyzezeltél. Ha nem partnerek ebben a kollégáid, akkor nem jó helyen vagy.

2022. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia, végül mi lett?

Nem raktak ki pont ünnepek előtt, ugye?

2022. dec. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szia, "sajnos" áttették keddre a beszélgetést, mert beteg lett a főnök.
2022. dec. 17. 17:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Basszus, sajnálom.

Ez az egyik legrosszabb érzés, mikor vársz, és nem tudod, mi fog történni. Sőt, még akkor is rossz, ha tudod, hogy mi fog történni, de nem ma, meg holnap történik meg, hanem napokig kell várni, hogy beüssön a szar.

Igazából választ meg tanácsot nem tudok adni, remélem, jó arcok a munkahelyeden és nem akarnak kitenni karácsony előtt, hanem csak beszélgetnek majd veled, hogy min tudtok változtatni.

A céges buli miatt meg ne aggódj szerintem. Én voltam már úgy beteg, hogy csak rosszat ettem és párszor hánytam, de másnapra kutya bajom volt, és mentem is dolgozni, szerintem tudják, hogy ilyen előfordulhat.

Gondolok majd rád kedden, írd meg kérlek, hogy mi volt.

2022. dec. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na megvolt, nem rúgtak ki, nem a buli volt a baj, hanem a munkavégzésem. Elmondták, hogy mit csináltam rosszul és megkértek, hogy úgy csináljam, ahogy kell.


Köszi az érdeklődést :)

2022. dec. 20. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!