Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az igaz, hogy a...

Szerintetek az igaz, hogy a legtöbb ember nem jó munkaerő?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen előléptettek, egy teljesen új csapatba kerültem, ahol mások munkáját kell ellenőriznem. Irodai, számolgatós munkáról van szó.


Amióta elkezdtem ebben dolgozni, igen szomorú, amit tapasztalok. Rengeteg olyan ember van, aki évek óta ebben dolgozik, és a legalapabb dolgokat nem tudja, nem fogja fel, félreérti. E-maileket rendesen végigolvasni luxus már lassan, sokan az instrukciók ellenére is teljesen oda nem vágó, indokolatlan dolgokat csinálnak. Nem tudnak kommunikálni, nem szólnak, ha baj van, vagy nem értenek semmit. Vagy éppen az ellentéte, olyanra kérdeznek rá, amit vagy 1 perc alatt megtalálnak ők is, vagy már ötször el lett mondva. Sokan másoktól várnak kb mindent, van olyan is, aki bármilyen feladatot kap, felkapja a vizet, hogy ő ezt nem csinálja, neki nincs ideje stb. Sokan rendszeresen nagyokat hibáznak, rossz helyre küldözgetnek dolgokat, félreszámolnak, stb.


Az is igen általános jelenség, hogy üzenetekre csak simán nem válaszolnak.


Olyan is van, aki valamelyik nap csak simán nem jelentkezett be dolgozni, vagy későn. Előtte semmi kommunikáció. Van, aki lelép előbb, mert random úgy dönt, vagy elmegy szabadságra, és itthagy maga után mindent, amin már hetek óta ücsörgött. Tényleg találkoztam több olyannal is, aki látszólag abszolut nem csinál semmit. Sok kötelező dolgot egyszerűen nem csinálnak meg, hiába az emlékeztetők, könyörögni kell, hogy nekiálljanak.


Mondtam ezt egy ismerősömnek, szerinte ez mindenhol hasonló. A legtöbb ember a munkahelyeken nem lesz egy nagyon motivált, nagytudású, logikus gondolkodású, proaktív dolgozó. Merthogy nekik ez csak egy munkahely, ők így is megkapják a pénzüket és így sem rúgják ki őket (szélsőséges eseteket leszámítva, de az nagyon ritka). A pénz azonban nem sok, szóval már csak ezért sem fognak túl sok energiát belefektetni a dolgokba. Szerintetek igaza van, hogy ez az általános tendencia, vagy az én helyem ilyen rossz csak? Mert amúgy ez kezdi rám is nyomni a bélyegét, magamon is észre szoktam venni, hogy ha más megteheti, akkor én is megteszem, hogy mostantól azt csinálom csak meg, amihez kedvem van. 6 éve dolgozom itt, és 1 db kirúgást láttam, az is próbaidő alatt volt.


2022. dec. 13. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonlókat tapasztalok. Egy emailt nem tudnak sokan az anyanyelvükön megérteni. Félreérti, másra válaszol, csak részben válaszol, stb. Nem tudnak kitölteni a saját adataikkal egy űrlapot. Ott van egy kérdés mondjuk "neve" vagy valami hasonló bonyolultságú dolog, és rittig mást írnak oda tömegesen. Nem kivétel, hanem inkább az a kivétel, ha valaki jól írja. A jó munkaerő kincset ér és nagyon ritka.
2022. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
ezért nézik le sok helyen az irodistákat
2022. dec. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is rossz munkaerő vagyok. Nincs motiváció. Nem érdekel a munkám, egyre több az elvárás, kompenzáció nulla, kevés fizu. Néha odadobnak egy csontot hogy nézd kariaji, aztán egy évig semmi. Ott kell lenni napi 8 órát, ha épp olyanjuk van, beszólnak, hogy miért 11 perc szünetet tartottál 10 helyett, ha én a kabátomat munkaidő vége előtt 0.5 másodperccel előbb felveszem, akkor is le vagyok ba szva, de ha kitalálják, hogy na csapatépítő tréning, az túlcsúszhat egy órával munka vége előtt és én maradjak ott...


Úgyhogy ja totál nem érdekel, kirúgni ritkán szoktak a munkaerőhiány miatt, de nekem van félretett pénzem, aztán keresek úgyis egy másikat, ami hasonló persze...


(Irodai munka)

2022. dec. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ez miért kérdés?

Fizu alig, szabadság alig. Lassan kb a semmiért dolgozzunk, az inflációt csak a fene nagy elvàrások követik.

Ennél fogva az emberek stresszesebbek és tele van a tökük, tehát inkább szarnak az egészbe.

Másik hiba az oktatàsban keresendő, mert röviden fogalmazva, az is szar, ahogy van.

2022. dec. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Irodai munkára felvételiztetek egy ideje. Egy nagyon rövid szakmai tesztet iratunk a jelentkezőkkel, amiben tényleg csak a minimum van amit elvárunk (igazából seniort szeretnénk, de azt nem találunk, nem is értem). Borzasztóak a tapasztalataim sajnos, pedig fejvadásszal kerestetünk. Sokan a kiinduló adatot nem tudják jól lemásolni hogy abból számoljanak... pedig kerek szám.
2022. dec. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!