Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Derült égből kirúgtak és...

Derült égből kirúgtak és semmi konkrétumot nem mondtak. Egy lúzernek érzem magam. Mi lehetett a valódi ok?

Figyelt kérdés

Gyakornokként dolgoztam itt, mindenféle előjel nélkül váltak meg tőlem azzal, hogy nem illek a csapatba. Én nem így éreztem, a kollégáim szerettek, senkihez egy rossz szavam nem volt, mentem csapatépítőkre is, tudtunk egymással beszélni, mintha csak barátok lennénk, emberileg minden passzolt, szakmailag pedig nagyon szerettem volna fejlődni. A felettesem felettese mindenkivel beszélgetett pár hónappal azt követően, hogy fel lettünk véve, hogy hogy érezzük magunkat itt, mi tetszik, mire lenne igényünk. Én mondtam, hogy szeretnék visszajelzést kapni a munkámra, mert szeretném jól csinálni, de úgy nem tudom, ha senki sem mondja az arcomba, hogy x dolog rossz vagy javítsam ki (fejlesztőként dolgoztam), hanem kijavítja inkább helyettem és haladunk tovább. Nyitott voltam mindenféle kritikára és nagyon nehéz volt így dolgozni, ennek híján. Ezt a közvetlen felettesemnek is jeleztem már korábban, hogy megoldom én, csak tudjam, mi a baj és hadd javítsan én. Nem volt változás. Az ő főnöke mondta, hogy a teljesítményértékelő negyed évente szokott lenni mindenkinek és szóljak neki, ha elmarad, mert kötelező lenne. Vártam fél évet és miután kétszer nem lett megtartva és még mindig vakon dolgoztam, az egyik beszélgetésünk alkalmával felhoztam, hogy kérte anno, hogy szóljak és velem még azóta nem történt ilyen és valószínűleg jövőre tolódik már.


Valószínűleg ez volt a kirobbantója, mert másnap egy szó nélkül kib*sztak. Állítólag vele is egyeztettek, de csak a közvetlen főnököm volt ott a hr-esekkel. Előtte a felettesem (és egyben mentorom) semmi rosszat nem mondott rám (ráadásul dicsért), mindig kedves volt, mosolygós, úgy éreztem, minden rendben, minden jól megy. Nem tudtam köpni-nyelni sem, mikor az arcomba vágták ezt. Előtte nap még azt egyeztettem, hogy mit csinálok jövő héten, aztán rá egy napra már az eszközöket adtam le. Kérdeztem, mikor közölték, hogy mit csináltam rosszul, szabályzatot szegtem talán, rossz volt a munkám, rosszat mondtam, nem dolgoztam eleget/elég jól vagy úgy mégis, az utolsó szó jogán valaki legyen szíves és mondja meg, mi volt a baj? A válasz: semmi, csak nem tudtam beilleszkedni a csapatba és túl öntörvényű vagyok. A szemembe sem nézett közben. Nem hiszem, hogy ez értelmes magyarázat, szürreális, hogy csak ennyi legyen az oka, hogy minden figyelmeztetés nélkül, mindenféle visszajelzés nélkül (amit ráadásul igényeltem is volna) ez lett a vége.


Mivel nincs sok tárgyam a félévben, 40-45 órában dolgoztam hetente. Átverve érzem magam. :( Én tényleg szerettem volna itt maradni. Nem tudom magam túltenni rajta, hogy nem kaptam válaszokat. Nem ez az első munkahelyem, soha életemben nem küldtek még el.


2022. dec. 16. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Túl okos vagy.

Van ilyen, sajnos.

2022. dec. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy túl nagy feneket kerítesz ennek a dolognak. Persze nyilván rossz mikor elküldenek főleg ha első! Engem is most novemberben rúgtak ki előszőr ez van sajna nem tudsz mit tenni! Ez bármikor előfordulhat és az is lehet te jól végezted a munkádat csak valakitől meg kellett válniuk! Ez mindig benne van a pakliban. Sajnálom amúgy.
2022. dec. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alátettél a közvetlen főnöködnek azzal a teljesítmény-értékeléssel. Lehet, hogy az ő hatására a felettesei is egy kavarógépnek gondolnak.
2022. dec. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt a kort éljük, amikor megéri nyílt sisakkal venni az akadályokat.

Az erkölcsi normák arra a szintre süllyedtek, hogy míg élsz, nem fogod megtudni az igazságot, - éppen ezért nem éri meg kikészíteni magadat az ilyen irányú elmélkedéssel.

Javaslom, fordulj rá egy új célpontra és arra "nyiss tüzet"!

Sok kellemetlen éjszakát, őrlődést spórolhatsz meg ezzel!

2022. dec. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Az volt a közvetlen felettesed baja, h bemószereróltad őt az ő felettese előtt. Amúgy ez nem a világképe. Engem is rúgtak már gyakornoki poziból, diplomázás utáni 1. Munkahelyről, diolomázás utáni 3. Munkahelyről. Mindig úgy alakult, h magasabb bérért jött a következő állás és egyre jobb cégeknél. Úgyhogy fogd fel ezt úgy, h esély egy jobban fizető, neked komfortosabb állást keresni.
2022. dec. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Tuti jól értem?

3 hónap után kellett volna szólnod az értékelés miatt, de te 6 hónap után szóltál? Akkor nincs mit csodálkozni. Jön az év vége, megvannak a jövő évi számok, le kellett építeni, te estél bele a körbe

2022. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Alátettél a főnöködnek, ő meg kirúgott, még mielőtt jobban lejáratnád. Nincs ebben semmi meglepő. Majd pár év alatt megtanulod, hogy munkahelyen a teljesítményedet nem negyedévenkénti magas bullshit-tartalmú beszélgetéssel értékelik, hanem a fizetéssel. Ha érdemben emelnek, akkor jól dolgozol, ha nem, akkor váltani kell. Ha pedig nagyon erőlteted a teljesítményértékelést, annak az lesz a vége, hogy kapsz, de csak leb***ás lesz benne. Nem kell házhoz menni a ló ivarszervéért.
2022. dec. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gyakornokoknak nem adnak emelést. De még annyit sem mondott munka közben fél év alatt, hogy szar a munkám. Mindig minden szuper volt, aztán utólag láttam, hogy össze-vissza módosította az állítólag szuper munkám. Nem negyedéves bullshitre van szükségem, hanem arra, hogy valaki szóljon, ha spagettikódot írok és olyan dolgokat csinálok, amiért később sokkal nagyobb leb*szást kapok és szar leszek szakmailag. Addig magamtól is el tudok jutni, hogy valami működik, még ha szarul is.
2022. dec. 17. 14:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyenek egy gyakornokkal akkor az nem gyakornoknak való hely.

Szard le őket.Valoszinuleg túl lelkes vagy

2022. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek a való életben :D. Szokj hozzá, hogy nem mindig a teljesítményeden múlik hogy kirúgnak-e vagy sem. A szociopatákhoz is szokj hozzá, ilyen környezetben vannak a legtöbben. Leépítéseknél elsőként a gyakornokoktól válnak meg, valamint a próbaidősektől, mivel őket a legkönnyebb kitenni.
2022. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!