Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdekelne titeket lassan 1...

Érdekelne titeket lassan 1 évvel a kirúgás után a kirúgás valódi oka? Nem az amit anno a papírra kamuztak? Mihez kezdenétek a valódi okkal?

Figyelt kérdés

Ugye a papírra amit 1 éve leírtak mint felmondási okot, arról már akkor és ott tudható volt, hogy csak egy papírkamu. Egy jól hangzó, megalapozottnak tűnő kamu, amibe nem lehet jogi úton belekötni. Ez is volt a célja, de senki se hitte egy pillanatig se hogy az a valódi ok.


Most, lassan 1 évre rá megtudtam a valódi igazi okot. Kérdés, van-e ennek jelentősége és mit kezdjek a tudással?

Röviden: kis cég, és „valakinek“, egy helyi „gyevi bírónak“ a tyúkszemére léptem, ezért kellett távoznom.


2022. febr. 1. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva engem nem érdekelne, bizonyítani nem lehet, semmi hasznosat nem tudnék kezdeni ezzel az információval. Vállat vonnék és örülnék, hogy már nem ott dolgozom.
2022. febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne. Ráadásul személyes tapasztalatom szerint, ha a jó munkaerőt elküldik és csak az "alja" vagy a "csókosok" maradnak ott, a cégnek nincs hosszútávú, jövedelmező jövője, elkerülhetetlen a csőd, vagy az, hogy örökre csak egy kis cég maradjon fluktuációval.
2022. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"bizonyítani nem lehet,"


Hát ez az, de itt a tanulság hogy amit mindenki pofázik a háttérben és amire legyintünk hogy áááá folyosói pletyka az az utolsó szóig igaz....


mindenki azt pofázta, a főnök zokon vette hogy amikor idevette egy rokonát nulla végzettséggel én megjegyeztem hogy na ez a kitartott semmihez se értő sógorkoma is a helyemre pályázik. és bingó, engem elküldtek, a semmihez se értő sógorkomát meg azonnal betették a helyemre noha végzettsége sincs.

2022. febr. 1. 10:35
 4/7 A kérdező kommentje:

", hogy örökre csak egy kis cég maradjon"


Lehet nem is akar más lenni. A főnök és családja remekül él a kis cégből is, nekik több nem kell, az meg hogy egy átjáróház a hely, őket nem érinti, ők egy évben 5x mennek nyaralni stb. mit érdekli őket hogy a fél cég évente lecserélődik, ha nekik és a haveroknak fix helye van.

2022. febr. 1. 10:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem rugtak ki meg sehonnan, de ketlem, hogy egy evvel kesobb is ezen kattognek. Feltetelezem egy ev alatt mar dolgoznek mashol, azzal foglalkoznek. Kit erdekel valami regi random ceg ahol egyszer dolgoztam?
2022. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is leszarnám, főleg hogy egy évre rá már rég máshol dolgozik az ember és nem tipródik hülyeségeken.


Volt egy kollégám, rá 2 hónapra rúgták ki, hogy én ott felmondtam és kb 2-3 hetente rájött a fájás és írt nekem egy 3 oldalas konteót arról, hogy őt miért rúgták ki. Utána pár hónappal később írt a főnökének is, hogy megkérdezze. XD Egy ideig próbáltam nyugtatni, hogy ez a hülye dacoskodás nem jelent ám megoldást neked semmire és inkább állást kellene keresned, nem ezzel foglalkozni, de a végére feladtam. Ha ő mindenkiben az ellenséget akarja látni és mindenképp ki akar találni egy sztorit hozzá, csinálja. Ugyanezt csinálták páran a mesterszakos záróvizsgámon is. Előttem 2 embert buktattak meg abból a tételből, amiből én jelesre feleltem. Aztán a vizsgáztató megadta nekik a nevem, hogy kérdezzék tőlem, mit kellett volna elmondani. Aztán mikor próbáltam volna segíteni, ment a duma, hogy dehát én is ezt mondtam és engem megbuktatott, mert nem bírja a pofám.


Picsába veletek komolyan :D

2022. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem tavaly rúgtak ki, még tart a gyászfolyamat... Azt mondom, már mindegy utólag, a lényegen nem változtat. A kirúgásom valódi okát soha nem tudtam meg, ez volt a legnehezebb része, hogy nem volt rá valódi válasz. Meg kell tanulni, hogy időnként nincs magyarázat, valamiért így kellett történnie.
2022. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!