Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Honnan tudhatom meg, hogy a cég akihez megyek állásinterjúra valódi cég-e?

Figyelt kérdés
Miből lehet kiszúrni egy kamu céget?
2014. aug. 19. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogy normális cég-e azt majd akkor tudod meg, ha letelt a próbaidő, meg ha menet közben kicsit informálódsz róluk.

Ha jobban figyelsz, akkor még az is gyanús, ha 2 hetente nyomnak fel hirdetést huzamosabb időn keresztül. Az ilyeneknél játszik az, hogy mielőtt letelik a 3 hónap, előtte elküldik az embereket(bár mennyire is jók) hogy a járulékokkal tudjanak csalni.

2014. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én nem így értettem, az a gyanúm, hogy a cég maga nem is létezik.

Van egy honlapjuk, ahol fent van 2 db e-mail cím és semmi több. A céginfo-ban és arany oldalakban nem szerepelnek. Iroda cím nincs megadva. Egy telefonszám, ami a tudakozó szerint titkosított. Kisebb helyi álláshirdető honlapon hirdetnek munkát, van olyan hirdetésük, ami már januártól fent van.

Nekem ez egy picit gyanús. Félek, de ugyanakkor nem tudom megtenni, hogy nem megyek el, mert mi van ha látszat csal?

2014. aug. 19. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne menj olyan helyre amivel szemben már most rossz érzésed van.

Még a legjobban kikozmetikázott cég is lehet alja. Ezt csak akkor tudod meg, ha benne dolgozol. De az olyan megérzésre mint ami neked van, arra én odafigyelnék a helyedben. Nekem is volt ilyen cég, az érzéseim ellenére csak elmentem, végig játszottam a játékot, és a végén visszakértem az önéletrajzomat, és olyan boldogan jöttem ki, hogy csuda:D Tesztnek jó volt:)

2014. aug. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem értem, hogy a kérdés miért lett feltéve.

Amikor tizen-huszon éves voltam, csupán a tapasztalat miatt sok sz.r munkahelyem volt, ok, semmi baj, DE mindig is voltam annyira MUNKASZERETŐ és TÖKÖS NŐ, aki kíváncsiságból 1-1 hónapot itt-ott kipróbált.

Engem a munkahelyen mindig is a főnök elégedettsége, illetve a maximalitásom után nyújtott bér motivált, amely ha már átlagbér volt, én dolgoztam, nem húztam a számat.

A Munkaügyi Hivatalnál, illetve majd a Nyugdíjhivatalnál senkit nem érdekel és nem is fog majd érdekelni, hogy a cég, akinek dolgoztál mennyire fantom és mennyire nem az, hanem teljesen más.

A válasz röviden: ha te MEGTESZEL MINDENT a munkakörödön belül és nem csak a körmödet reszeled és a főnök megadja a pénzed, akkor mi jelentősége van még ennek a kérdésnek?

Sokkal-sokkal több olyan bejegyzett cég van, amelynél dolgozol és hónapokig h.lyítenek, hogy majd egyszer meg fogod kapni a fizetésedet. Ez így jobb lenne??

2014. aug. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ha mégis nagyon akarsz nyomozni, akkor ne a mellékvágányokon tapogass, hanem ugorj be egyenesen a NAV-hoz.
2014. aug. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nufnuf válasza:
Utánanézel az e-beszámoló.hu-n. Névre is lehet keresni. Ha megvan a cég a legutóbbi beszámolóját érdemes megnézni - hogy lássuk, hogy állnak anyagilag egyáltalán.
2014. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!