Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit hazudtok az önéletrajz...

Mennyit hazudtok az önéletrajzotokban?

Figyelt kérdés
Csak őszintén!
2022. dec. 29. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit.
2022. dec. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Semennyit, miért kellene hazudni?

Emellett igen nagy eséllyel lebuksz és attól kezdve nagy bakban vagy!

2022. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy munkahelyem, ahol 5 nap után felmondtam. Ezt nem írom bele az önéletrajzba, mert egyrészt 5 nap hozzá nem ad, de nehogy rákérdezzenek, mi volt ott. Nem tudhatják, hogy igazat mondok- e (illegális dolgokat műveltek az irodán, nem voltam hajlandó részt venni benne, felmondtam), így nem akarok már előre bizalmatlanságot kelteni magammal szemben.
2022. dec. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pályát változtattam, teljesen más szakmában dolgozom, mert az előző végzettségemmel képtelenség volt normális munkát találni. Nem csak nekem, hanem rengeteg pályaelhagyó van, rosszul választottam szakmát elsőre. Tehát az előző szakmámban végzett munkákat szépítettem egy kicsit, úgy tüntettem fel csak éveket jelölve, hogy a munka nélkül töltött lukak ne látszódjanak. Ezeknek viszont semmi közük a jelenlegi szakmámhoz, és nem is firtatták. Ha legközelebb új állást keresnék, már ennyire se részletezném, csak beírnám, hogy ettől az évtől addig az évig xy munkák. Csak a HR-es számára derült ki, hogy hivatalosan nem annyit dolgoztam (kénytelen voltam feketézni), de semmi gondom nem lett belőle.
2022. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én több területen többféle képzést is végeztem, szinte már-már hobbiból, de ezek közül mindig csak a relevánsakat írtam be.
2022. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én egyetem alatt nem szorultam rá arra, hogy dolgozzak, de azért néha elmentem pár hónapra, vagy ilyen 1 napos munkákra. Aztán egyszer jelentkeztem egy diákmunkára, ahol a csaj rákérdezett, hogy itt meg itt miért csak ennyit voltam. Mondtam, hogy mert jött a vizsgaidőszak, tanulni akartam inkább. De abba is belekötött, hogy de abban a hónapban is dolgoztam. Úgyhogy rájöttem, hogy ilyen kis rövid munkák inkább jelentenek hátrányt, mint előnyt. Főállású munkáim során is ezt tapasztaltam, egyszer 6 napot dolgoztam valahol, ahova be se akartak jelenteni, leginkább ezért léptem ki, a tb kiskönyvben amúgy nem is 6, hanem 4 nap van írva. Amikor felvettek utána valahova, a hr-es csaj ilyen lenézően megkérdezte, hogy "4 nap?!". Ezt amúgy nem írom bele az önéletrajzomba és a kisebb munkákat sem. Egy ideig a hosszabbakat beírtam úgy, ahogyan voltak. Tehát ha 6 hónap volt, akkor 6 hónapot írtam bele. Felvettek egy munkahelyre, ahol mélységes csalódottsággal osztott ki a nem is tudom milyen pozícióban lévő öregasszony, hogy ők bizony nem ezt várják, hogy én rövid munkahelyekkel rendelkezem. Végül ott több, mint egy évet voltam. Úgyhogy én már inkább több időt írok be, mint amennyi volt. Mindegyikre minimum egy évet. Ahol meg keveset voltam, vagy nem releváns, kihagyom. Nem, nem derül ki. Felvesznek, aztán csak le kell adnom a tb könyvet, nem nézik át a hr-en, nem hasonlítják össze az önéletrajzommal. Kamu munkahelyeket persze nem írok bele, csak ferdítek, hogy itt nem 4 hónapot hanem egy évet voltam.
2022. dec. 29. 10:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én épp csak annyit színeztem az önéletrajzomon amennyivel jobban felkelthettem a mhnkáltatók érdeklődését, és amit adott esetben szóban is el tudok adni ha interjún rákérdeznének. Olyanra gondokok hogy pl egyik nyáron diákmunkáztam egy "elit" helyen, ahol persze a menő dolgokat nem engedték hogy csináljam, de szóban elég jól elmagyarázták, illetve megmutatták. Teljesen megértettem úgyhogy az önéletrajzomba azt írtam be hogy ezen a helyen ebben is gyakorlatot szereztem. Vagy még olyat csináltam hogy x helyen 1 hónapot gyakorlatoztam de az önéletrajzba 2 hónapot írtam. Az ilyen kis ferdítéseknek kevés az esélye hogy utánajárnak, az önéletrajzban viszont jól mutat. Ennél komolyabb dolgokról viszont nem érdemes hazudni, pl végzettségről, vagy nyelvtudásról, mert ezekkel pillanatok alatt lebuksz, és adott esetben még a hírhedt feketelistára is rákerülsz (ha létezik ilyen)
2022. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Legfeljebb szépítek. A pozíciónak nem volt neve, gyakornok voltam a tanszéken. Amit csináltam, abban nem hazudtam, de elneveztem a pozíciót ennek megfelelően. És ez rengeteget dob rajta. Én ezt nem érzem csalásnak
2022. dec. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!