Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munka beteggé tesz?

A munka beteggé tesz?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, vagyis ha minél többet dolgozunk, akkor nagyobb eséllyel alakulnak ki betegségek. Nem véletlenül végzik a menedzserszűréseket is, ugyanis a munka általában pszichés, fizikai terheléssel jár, valamint megzavarja az alvási ritmust is (ébresztőóra ébreszt), valamint stresszel jár....
2022. dec. 29. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Akkor aki fizikai munkát végez az mit szóljon?
2022. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően akkor, ha utálod a munkád.
2022. dec. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Psycho ***** válasza:
100%

Attól függ. Egy átlagos meló, önmagában nem tesz beteggé. Érdemes különválasztani a munkát a munkakörülményektől.


Nyilván ha pl. veszélyes, káros anyagokkal dolgozol, akkor megbetegedhetsz. De ott sem a munka betegít meg, hanem a káros anyag.


Ha barom a főnök, szorít a határidő, idióták a kollégák, feszített a tempó, akkor sem a munka tesz beteggé, hanem a munkakörnyezet (jelen példában annak szociális aspektusa), és az általa kiváltott stressz.


A nehéz fizikai munka esetében, ami extrém terheléssel jár, ott beszélhetünk arról, hogy megbetegít a munka, hisz maga a munkafolyamat olyan, ami káros az egészségre hosszú távon. De ezt meg nem sorolnám így általánosan, az átlagos munkák közé.


Mondjuk az ülőmunka is meg tud betegíteni (hello, gerincsérv). De odafigyeléssel megelőzhető.


Vagy ha rosszul van kialakítva a munkakörnyezet - de megintcsak, nem a munkával van a baj, hanem a munkakörnyezettel.


Szóval nem, nem értek egyet, normál körülmények közt a munka nem betegít meg. A munkakörülmények viszont lehet, hogy igen. És ez fontos különbség, hisz a munkakörülményeken mindig lehet javítani (oké, ennek lehetnek akadályai, de a lényeg, hogy megoldható).

2022. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3. És az biztos nem játszik közre hogy ébresztőóra ébreszt valakit legmélyebb álmából? Az alvási folyamat ilyen szintű megzavarása nagyon sok betegség forrása lehet én úgy tudom...
2022. dec. 29. 12:59
 5/15 anonim ***** válasza:

2-essel értek egyet.

Én pl. utálom a munkámat (irodai, itthon, a körülmények jók, akkor kelek, amikor akarok), de mégis ki vagyok égve teljesen, élni sincs kedvem. Ily módon igen, megbetegíthet.

2022. dec. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Psycho ***** válasza:
50%

#3 vagyok: De, igen, a cirkadián-ritmus felforgatása biztosan nem segít. Kialvatlanság, ingerlékenység, depresszív tünetek, hangulatingatozás, koncentráció-csökkenés mind-mind lehet ennek a következménye.

De a munkaidő-beosztás (a fenti értelmezésben) megintcsak a munkakörülmények csoportjához sorolandó.


Ha ugyanazt a munkát állandó reggeles/nappalos műszakban végzi valaki, akkor nem lesz feltétlenül ilyen jellegű problémája. Vagyis nem az effektíven végzett munka a probléma, hanem a munkaidő-beosztás.

2022. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os, tudom, nem szép dolog ezt írni, de aki fiatal korától ezt csinálja (pl. 3 műszakban), és megszokta úgymond, az jól bírja, később is (így látom legalábbis ismerősöknél). Viszont pl. egy barátnőmet elküldtek, irodai munkája volt, nem talált másikat, és kénytelen volt gyárba menni 3 műszakban, 50 felett, ő konkrétan beteg lett tőle, pajzsmirigy, vérnyomás, stb).
2022. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Engem nem, megfelelően választottam munkát. Ha ennyire zavar az ébresztő, válassz olyan munkát, ami rugalmas. Vagy ne dolgozz főállásban. Rengeteg opció van.
2022. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#4:

Jól van bazze, ennyi erővel ne használj vekkert, de aztán ne csodálkozz ha kirúgnak, mert mindig el fogsz késni.

2022. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Engem az is beteggé tesz hogy nem csinálok semmit. Állandóan arra készülök fejben mi lesz ha megint hajléktalan leszek, mert szüleim kidobnak. Ez is kikészíti az embert, ha nincs semmi stabil pont az életbe. (39/F)
2022. dec. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!