Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munka beteggé tesz?

A munka beteggé tesz?

Figyelt kérdés
Szerintem igen, vagyis ha minél többet dolgozunk, akkor nagyobb eséllyel alakulnak ki betegségek. Nem véletlenül végzik a menedzserszűréseket is, ugyanis a munka általában pszichés, fizikai terheléssel jár, valamint megzavarja az alvási ritmust is (ébresztőóra ébreszt), valamint stresszel jár....
2022. dec. 29. 12:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha olyan munkát végez valaki, amit nem szeret, az biztosan rossz hatással van rá rövid és hosszútávon is, akár a fizikai, akár a mentális egészségére.

Ha olyan munkát végez az ember, amit szeret, akkor viszont árnyaltabb a kép. Én nagyon szeretem a munkám, fontos része az életemnek, de fizikailag nem feltétlenül tesz jót, az ízületeket megterheli, a gerincnek sem tesz jót, mert egész nap ülök, nekem meg alapból is gerincferdülésem van. Szóval végülis az én munkám nekem valóban nem a legegészségesebb, de nem mondanék le róla, mert nagyon szeretem.


Munkahelyi baleset meg bárkit érhet, akár szereti a munkáját, akár nem.


Az meg, hogy órára kel az ember reggel, szerintem egyáltalán nem tragikus dolog. Egy idő után megszokja az ember.

2022. dec. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha full komolyan, lelkiismeretesen teszi az ember, akkor igen.
2022. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen mondás hogy magas beosztás, magas vérnyomás.
2022. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
igen
2022. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mentális betegség könnyebben kialakulhat és abból lehet fizikai is.


Én dolgoztam egyszer egy helyen ahol borzasztóan sok volt a munka, és nagyon szőrszálhasogató volt a rendszer. Mindig stresszelem, hogy csak semmit ne rontsak el, mert akármikor kirakhattak volna. Már pszichológushoz is elmentem, mert olyan furcsa dolgaim lettek. Egy év múlva meg kellett műteni engem egy cisztával. A ciszta kialakulhat a stressz miatt is. A mai napig úgy hiszem hogy a folytonos stressz miatt alakult ki.


Utána munkahelyet váltottam, aóta tök jól avgyok mentálisan is, fizikailag is.

2022. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!