Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs, aki betanítson, magamna...

Nincs, aki betanítson, magamnak kell, utàna meg lecsesznek?

Figyelt kérdés
Az új munkahelyemen nem tud senki betanítani, mert az elődöm hónapokkal ezelőtt elment, mindent kb nekem kell kitalàlni. Még csak hàrom hete vagyok itt, de úgy osztjàk a munkàt, mintha mindent kennék-vâgnêk, utàna meg ha nem jó valami, keményen nekem esnek miatta, meg azokért, amiket nem csinàltam meg. Nem szàmít, hogy nem tudtam, meg kell e, vagy hogy senki nem mutatta. Ha valamit meg akarok kérdezni, kb senki nem ér rà, vagy nem akar vàlaszolni, nekem meg màr semmi kedvem az egészhez.
2022. dec. 30. 09:01
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Oké, szar lehet
2022. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hat vagy elmész vagy kirúgnak nemsokára.
2022. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van

Ha meg nem lesz meg a munka kirugnak.

2022. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3%
Kirugás esélyes a dolog. Nyilván azért vettek fel úgy gondolták, h képes vagy a feladatra. De sajnos nem.
2022. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
mit dolgozol?
2022. dec. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem adták át anno a munkakört. Egyáltalán nem. (Számviteli csoportvezetőnek vettek fel). 1 hónap után eljöttem, még próbaidőn belül.

NEM a te kudarcod, hogy nem adják át a munkakört.

2022. dec. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicces, amikor egy ilyen helyzet után még a végén ki is rúgnak, mert "nem jól végzed a munkád". Ebből nem jöhetsz ki jól alkalmazottként, sose fogják elismerni, hogy a körülmények ellenére milyen jól teljesítettél, csak a végeredményt nézik, és ha abban 90%-ban benne van, hogy a vezetőség egy alkalmatlan csürhe, azt is a te hibádnak fogják tartani. Ha ilyen mentalitást látsz, akkor dobbantani kell minél hamarabb. Nehogy még valami jogi felelősséget is a végén a nyakadba varrjanak.
2022. dec. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a durva, hogy pl. diplomás melóm volt, első nap egyedül hagytak. Rájöttem sok mindenre, mert már dolgoztam ebben a munkakörben. De most fél éve betanított melót végzek Ausztriában és mindig bíztatnak, hogy kérdezzek bátran. Őrület.

Szerintem ha nincs 1 normális segítőkész kolléga, hagyd ott őket.

2022. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fura, hogy érkezett veled kapcsolatban negatív komment, miközben egyértelmű, hogy nem te vagy a hibás. Nem úgy működik egyik munkahely sem, hogy na, ezt biztos tanultad a suliban, úgyhogy megy már első nap megmutatás nélkül, meg hasonló területen dolgoztál előtte, akkor hajrá, oldd meg. Nem. Mindig mindent meg kell mutatni, be kell tanítani. Akkor lennél szuperhős, ha tudnád magadtól is :D De honnan tudhatnád? Felvesznek egy új embert, de nem tudnak intézni valakit, aki megmutatja neki, mit hogy kell? Normális helyen van betanítás. Az én munkahelyemen 3 hónap volt egy mentor segítségével. Lehet ennyi nálatok nem kell, de pár hét biztosan. Én a helyedben lelépnék és keresnék normális helyet (van ilyen sok).


Egyszer velem is volt ilyen. Hárman voltunk újak. Tudták már 3 hete, hogy megyünk, de az első napunkon kb meglepődtek, hogy ma érkezünk, nem voltak felkészülve. Nem volt számítógépünk és belépő kártyánk. Egy hétig az irattárban segítettünk meg szabályzatokat olvastunk, hogy legyen mit csinálni. Utána tanítottak egyetlen dolgot. Ennyi. Azt meg tudtuk csinálni. Én hozzá voltam szokva ahhoz, hogy nem kell a "tanárnéninek" kuncsorogni, hogy tanítson, hanem nekik van egy jól bevált betanítási rendszerük, majd ők jönnek, ha újat akarnak mutatni. Nem jöttek. Én sem mentem. Inkább felmondtam, mert ők azt várták volna, hogy én menjek, ha tanulni akarok újat, szerintem meg ez gáz, soha egyik munkahelyemen nem volt ilyen. Alkalmazott vagy, a felettesed gondoskodjon a betanításról és a feladatról. Az a vállalkozó, aki keresi a munkát.

2022. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem azóta megoldódott, de a helyedben dobbantanék. Egy eléggé lehetetlen helyzet ez.
2023. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!