Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig kellene eltűrni azt,...

Meddig kellene eltűrni azt, hogy valakire más szabályok vonatkoznak csak azért mert régebben van egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Egy szinten vagyunk elvileg. Ő 7 éve dolgozik itt, én 3 éve. Szabadnapoknál rendszeresen előnye van, pl olyan napokra kap szabadot amikor eleve kevesen vagyunk, de ha én kérem akkor megtagadják. Volt már olyan hogy elment a kolléga úgy, hogy csak 3 lett volna aznap én meg úgy sem kaptam hogy 4-en voltunk aznapra beosztva (irodai munka de 24/7es 3műszakban, minimum 3 ember akinek lennie kellene minden muszakban). Múlt héten nem kaptam szabadnapot karácsony második napjára emiatt, erre a kolléga holnap megkapta és csak ketten leszünk. Arra gomdolok, hogy beteget jelentek és oldják meg ahogy akarják - úgyse tervezek már sokáig itt lenni pont emiatt.
2023. jan. 1. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
jelezném a felettesnek, hogy mi ez a kivételezés és hagyják abba. Ha nem, akkor mennék tovább, a feletteséhez, hr-hez, ügyvezetőhöz, stb.
2023. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
37%

" hogy mi ez a kivételezés és hagyják abba"



JAJJJ de naivak vagyunk!! Mi egyszer hasonlóval próbálkoztunk itt nálunk (kollega nulla előjellel szabit ki se írva nem jött be napokra majd utólag közölte hogy jaaaa ez szabi volt... mi meg melózhattunk helyette) szóval a főnök közölte hogy mindenkinek pofa súlyba mert a kollega azt csinála mi neki tetszik, de el lehet menni (mármint nekünk)


de naivak vagyunk!

2023. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva van, az újaknak van könnyebb dolguk, hamarabb mehetnek haza például, mert kevesebbet kell dolgozniuk, többet keresnek stb...
2023. jan. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk is az újaknak van jó dolguk, majdnem hogy többért vagy esetleg ugyan annyiért veszik fel őket mint egy régi 10-15-20 vagy akár idősebb dolgozót, nálunk az újaknak ki nyalják a seggét, a régi meg ha esetleg fel mer szólalni ez ellen, akkor tudatják vele merre van a kijárat,

de persze azért a régi tanítsa az újat, meg az első 2 hétben terelgesse mert jóformán a WC-t sem találja addig még meg...

2023. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

nálunk X kollega (remélem olvassa és magára ismer!!) a 8 órás 8-16h munkaidejével minden nap a FŐNÖK TUDTÁVAL feláll 12.00kor azzal az indokkal hogy mennie kell a gyerekért.... és aznap már vissza se jön.

Minden nap. Benn van 8-16h helyett 8-12h-ig minden nap Teljes bérért persze.. a főnök tudja sőt még ő engedi el.


Na?

2023. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak, akik délben hazamehetnek, meg vannak olyanok, akiknek este hatig dolgozniuk kell. A főnökség részéről persze erre semmilyen értelmes magyarázat nincsen, de persze ők azért senkitől se várják el a túlórát, áhh nem, ugyan már... Ha nem várják el, akkor hogy van az, hogy azokra, akik nem szimpik a főnökségnek valamiért, jóval több melót rásóznak, mint amit egy nap alatt lehet teljesíteni?... Szerintem munkajogi aggályokat is simán felvet az, amikor szimpátia alapján döntenek arról, kinek mennyit kell dolgoznia...
2023. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!