Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illik-e jelentkezni egy...

Illik-e jelentkezni egy állásra, ha közben van állásod?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ez rossz benyomást kelt rólam valamiért. Gondolom meg kell jelöljem a céget ahol dolgozom, és mi van ha felhívják a céget hogy jelentkeztem stb...

2023. jan. 7. 22:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Persze, hogy illik. Sőt. Igazából ez a legjobb módja állást keresni, mert sokkal magabiztosabb lehetsz, így hogy van egy állásod, kérhetsz több pénzt és semmi nincs, ha nem jön össze. Azt is mondják, hogy akkor sem rossz állást keresni, ha nem akarsz eljönni, csak hogy lásd máshol mennyit adnának meg.


És igen az életrajzodban benne van, hogy hol dolgozol épp. És interjún elmondod az okaidat a váltásra. Valamit találj ki ami jól hangzik. Fejlődni szeretnél, új kihívásokat stb.


Én nem hallottam még soha ilyet, hogy felhívták volna a céget. Ez nekik lenne nagyon gáz, mert ha elterjed ki jelentkezne hozzájuk? (egy kivétel lehet, ha ellenőrzik az életrajzot, hogy nem e kamuztál, de ez is nagyon ritka, és csak akkor ha már felvettek. de nekem még egyszer sem volt ilyen)

2023. jan. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Normális ember kizárólag akkor mond fel a jelenlegi munkahelyén, ha már megvan a másik (vagy tudja, hogy vállalkozásba kezd).
2023. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell megjelölni a céget, ahol dolgozol. Az álláskeresésnek ez a normális, bevett módja.
2023. jan. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
#3 és akkor ezt, hogy csinálod? nem írod be életrajzba? meg ha megkérdezik, hogy dolgozol e kamuzol? ez kifog derülni amikor felvesznek úgy is. vagy azt mondod, hogy titok hogy hol :D szerintem ezt max nagyon olyan helyeken lehet megcsinálni, ahol nem kell szaktudás.
2023. jan. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Mit gondoltok, akkor ne jelöljem meg? Mit írok oda?


Illetve ilyenkor cégeknek nem gáz, hogy nyilván ha sikerül és felvesznek, 30 nap múlva tudok csak csatlakozni? Olyan mintha jelentkezne valaki aki 1 héten belül tud és hátrányban lennék.


(Az első munkahelyemen vagyok, talán ezért gondolkozom ilyesmiken)

2023. jan. 7. 22:23
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#5 szerintem függ tőle milyen területen vagy is. ha olyan munkahelyeken, ahol van valami szaktudásod és nem magátólértetődő nekik sem találni megfelelő embert, akkor teljesen oké ha 30-ra kezdesz. de ez megállapodás kérdése. Ha normális a viszonyod a jelenlegi cégeddel, amúgy sokszor meg lehet állapodni, hogy nem tölti le az ember a full felmondási időt. Meg elve pl amikor én váltottam legutóbb eleve akartam pihenőt a kettő között pár hetet :D szóval megkérdezik mikor kezdesz és mondasz valamit ami neked jó. pl mondhatod hogy mennyi a felmondási időd a másik helyen.


és még egyszer: semmi nincs ha nem tudsz megállapodni velük. Akkor maradsz ahol vagy és minden happy.


Meg amúgy ha normális területen vagy normális cégben, akkor nem szokták az ember utálni ha elmegy, ha szól időben meg minden. Mert ha jó kapcsolat marad, akkor lehet a jövőben még dolgozhattok együtt. Meg te is a cég jó hírét kelted és nem azt, hogy egy utolsó parasztok, akik még a végén is keresztbe tesznek.


De területtől függ. Hallani olyat is, hogy valahol megsértődnek mert felmond valaki, de szerintem ez ilyen nagyon gáz helyeken van. Ha elégedettek veled, még az is lehet, hogy amikor felmondasz, akkor ajánlanak neked fizu emelést, hogy maradj. Erre a szituációra is készülj fel fejben. Mert felmondsza megkérdik miért. akkor te mondod, hogy kaptál egy jobb ajánlatot. stb

2023. jan. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha valaki azonnal tud kezdeni, az természetesen jó pont, de neked meg vele szemben lehetnek más jó pontjaid, például több tapasztalat, jobb végzettség, vagy bármi.


Egyébként meg persze, hogy írd be a jelenlegi munkahelyed, hiszen ez munkatapasztalat. Nem fogják felhívni a jelenlegi főnököd, hogy te hozzájuk jelentkeztél, mert semmi okuk nincs erre.

2023. jan. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogják az előző munkahelyedet felhívni, mert természetes, hogy nekik nem mondod, hogy el akarsz onnan pályázni.

Nyugodtan írd be tehát a jelenlegit is az önéletrajzodba.

Igen, állásinterjún el kell mondanod, hogy jelenleg dolgozol (mondjuk határozatlan idejű munkaszerződéssel), vagyis ha megegyeztek és utána a jelenlegi helyeden felmondasz, akkor a jogszabályban megadott felmondási idő után (amit az interjúztatók jobban fognak tudni, mint te) tudsz az új helyen munkába állni.

Igen, emiatt hátrányban vagy olyannal szemben, aki akár holnap tudna kezdeni.

Viszont ha szakemberként te jobb vagy, akkor szívesen várnak rád egy hónapig. Arról nem is beszélve, mennyire más úgy tárgyalni, hogy ha ide nem vesznek föl, akkor kb. felkötheted magad, mert a legközelebbi gázszámlát már nem tudod kifizetni, vagy jelenlegi állásodban vársz tovább a következő lehetőségre.

2023. jan. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes.
2023. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#7 az tud azonnal kezdeni, akinek nincs munkája. ami azért nem veszi ki olyan jól magát, mintha van munkád. mert jó munkaerőknek jó eséllyel van.
2023. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!