Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen miért félnek a...

Munkahelyen miért félnek a főnöktől?

Figyelt kérdés

A főnök 2 hete mondott valamit. Viszont amit mondott mostanára relevanciáját vesztette. Ezért a kollégák bent tanácskoznak, hogy még mindig úgy kéne-e tenni ahogy a főnök mondta. Vagy pedig nem, mert múltkor se kérdezték meg, és kitalálták, hogy a főnök mire gondol. De lehet hogy most máshogy gondolja, mert ilyen napja van.



Én meg ezt hallgatom. Wtf. Ezek senior kollégák. Miért nem kérdezik meg a főnököt? A főnök miért nem ad egyértelmű utasításokat? Miért nem lehet direktben a főnöknek kérdést feltenni?


Egy hatalmas multi irodai részlege Pesten



2023. jan. 10. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert féltik a kis állásukat. Meghunyászkodnak, tisztára nyalogatják a főnököt. Félnek, hogy mi lessz, ha rosszat szólnak neki. Megharagszik és akkor mi lessz jajj jajj..
2023. jan. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg ilyen hangulatfüggő a főnök, akkor azért, mert üvöltözni fog, fenyegetőzni vagy akár ki is rúgja az embereket, mert neki olyanja van. Tehát egy érzelmileg labilis seggf3j, akinek hatalmas az egoja.


Emellett sok munkavállalónak lakáshitele van, kicsi gyermeke van, esetleg a felesége gyesen és ha hirtelen elveszti a munkáját, az bizony nagyon rosszul jöhet ki.


Így biztosan érted. Sajnos ebben a helyzetben az lenne a legjobb, ha mindenki kiállna magáért és jelezné a főnök feletteseinek a problémát. Vagy ha ilyen nincs, akkor meg munkahelyet valtana.


De a váltás is rizikós, mert könnyebb a rossz, de megszokott pocsolyaban fetrengetni, mint valami új, de akár jó helyet megszokni.

2023. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, mert nehezen tudnak elhelyezkedni. Olyan szakmákban, ahol ez nem okoz nagy fejtörést, ne aggódj, szemrebbenés nélkül pofáznak vissza. Én is szemrebbenés nélkül odavágtam a főnökömnek, mikor úgy beszélt velem, mint a kutyával, hogy rendben, akkor most tisztázzuk, hogy senki sem beszélhet velem így. Főleg nem te. Már ne is haragudj.


Hisztizett tovább, bólogattam, mikor elengedett, leültem az asztalomhoz és kinyomtattam a felmondólevelem. 2 héten belül találok állást, miután felmondok általában és mikor nem keresek állást, akkor is kapok ajánlatokat. F*szom sem fog elviselni a hátán ilyen nyomorultakat.

2023. jan. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Utolsóval értek egyet.

Azért ilyen a legtöbb főnök, mert a sok csicska birka alkalmazott hagyja magát. Szánalmasan féltik a tyúkszaros állásukat.

2023. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!