Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez lehet h*lye kérdés, de...

Ez lehet h*lye kérdés, de lehetek úgy karosszérialakatos, hogy nincs szakmám?

Figyelt kérdés
villanyszerelőnek tanultam, de nem annyira élvezem a munkát, viszont a lakatolást élvezem is, meg ahhoz képest, hogy nem tanultam (szerintem) jól csinálom. tudok úgy rendes állást találni, hogy nincs papírom arról, hogy lakatos vagyok? és azért nem tanulom ki a szakmát, mert nagyon buta vagyok elméletből, az is nagy szerencse, hogy el tudtam végezni a 11 osztályt. konkrétan már belefáradtam a tanulásba, úgyhogy nem nagyon látok esélyt, hogy elkezdjem a tanulást újból.
2023. jan. 11. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Max ismerősnél vagy sufniban tudsz kezdeni.
2023. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így nagyon korlátozottak a lehetőségeid.

Vállalkozóként semmiképp.

Alkalmazottként: álláskeresésnél meg kéne győznöd a főnököt, hogy te végzettség nélkül is normális minőségű munkát tudsz végezni. Nem lehetetlen, de nagyon erős hátrány. Gyakorlatilag akkor van esélyed, ha nincs végzettséggel rendelkező jelölt. Vagy ha a főnök ismerős, netán látott már dolgozni. De akkor is - és ezt hidd el nekem! - egész életedben kevesebbet fogsz keresni, mintha ugyanazt ugyanott szakképzettként csinálnád.


Leginkább arra lenne reális esélyed, hogy hétvégenként beugorj helyettesíteni, természetesen feketén. Szóval ilyen alkalmi, mellékes pénzkeresetnek lenne jó.

Ha olyan munka lenne, ami nem igényel felszerelést (de szerintem a karosszéria-lakatos pont nem ilyen), akkor még azt mondanám, hogy feketén, ismerősöknek eldolgozgatnál főállásod mellett. Pl. apámnak volt egy munkatársa, aki nem volt szakképzett kőműves, de elég jól értett hozzá. Apámmal jól együtt tudtak dolgozni, amikor javítgatni kellett a nagyszülői házat, de igényesebb munkát (pl. kőporozást) ill. apám ismerősének munkát már nem vállalt el. Természetesen ő is főállás mellett csinálta ezeket hétvégén.

2023. jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hülye kérdés, és nem lehetetlen.

En 21 éve dolgozom, ebbol az első fél év volt az eredeti szakmám. Bar igazabol az se, csak sok köze van hozzá.

Es azota semmi suli, se hivatalos tanfolyam, csak amit hobbibol összeszedtem. Az pedig elég volt hogy egy multinal elektronikai műszerészként dolgozzak.

2023. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!