Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkáltatót toborzásnál...

A munkáltatót toborzásnál mennyire befolyásolja a jelentkezők lakhelye?

Figyelt kérdés

Példának okáért több, mint 200 km-re az otthonomtól jelentkeztem egy állásra. Heti néhány napot kellene csupán bent tölteni, ezt meg tudnám oldani.

Vajon csupán a távolság kizáró ok lehet a döntésükben? Nincsenek téveszméim azzal kapcsolatban, hogy ekkora távolságban a munkáltató finanszírozza az utazás költségeit.



2023. jan. 16. 23:07
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon befolyásolja. Aki ekkorát ingázna, abban nagy az esély a késésre és a gyors kiégésre, hisz mire hazaér a melóból már letelt a nap és alvás idő. Beéréshez meg hajnali 4-kor kel kelni, hogy 8-ra ott legyen és nemigen lesz kipihent. Igen, kizáró ok. Ha a jelenlegi helyeden nincs munka akkor be kell költözni oda, ahol van.
2023. jan. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Manapság erősen prioritást élvez a közeli lakóhely.
2023. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen rugalmas a munkaidő. Direkt ezzel kezdtem a hr munkatársnak és azt mondta, hogy nem látja akadályát az ilyen munkavégzésnek, hogy utazás közben is dolgozzak. Ennek ellenére olvastam itt egy választ, ahol írta valaki, hogy a távolság miatt nem vették fel, mondjuk a munkakörülmények ott nem ismertek. A jelenlegi helyemen is van munka, de én ott szeretnék dolgozni, azért oda jelentkeztem és nem máshova.
2023. jan. 16. 23:21
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Ha úgy alakulna hogy be kell járnod akkor a cégnek utazási támogatást kellene adnia. Ez 200 km esetén már egy nagyobb összeg. Ezt inkább megspórolja a cég és közelebbi munkavállalót alkalmaz.
2023. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De így talán többet is elkérhetsz, nem?
2023. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mármint pénzt.
2023. márc. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!