Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vajon jogos e ha a munkáltatóm...

Ágyú-agyú kérdése:

Vajon jogos e ha a munkáltatóm 2 hét alatt 3x változtat munka idő be osztást és az utolsó nem össze eggyeztethető a családi élettel azaz ebből ki folyólag nem tudok elmenni a gyerekekért az ovodába,iskolába és engedély kérés esetén se enged el?

Figyelt kérdés

Szerződés szegés történt miszerint nem áltam rendelkezésre a munkáltatóm részéről,mert 2 órával hamarabb el hagytam a munka helyem a tiltás ellenére.De a munkáltatómat ebből se anyagi se pedig más hátrány nem érte.

S elhoztam a gyereket az intézményekből. S ez miatt elbocsáltottak azonnalival!!!

Vajon van e polgári kötelességem vagy elő vettek volna e hivatalos formában ha ott hagyom öket ,hogy a rendőrség menjen értük?



#felmondás #munkahelyi probléma #szerződésszegés #Kirugtak. #Kirugtak ,mert #Nem engedett el a munkáltatóm
2023. jan. 18. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogos.
2023. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szar dolog, de jogos!

(Bár a nagyon jó munkaerőket nem szokták csak úgy kirugdalni)

2023. jan. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Jogos.

Egyébként honnan veszed, hogy nem érte anyagi hátrány?

Kaptál bért olyan időre, amikor nem dolgoztál, ez már önmagában hátrány.

Ráadásul világosan megmondták, hogy nem mehetsz el, te mégis elmentél. Majd tanulsz belőle, hogy a világ nem körülötted meg a gyereked körül forog

2023. jan. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom túlóra volt elrendelve és ha azt hagytad ott a fenébe, akkor a többiekkel csesztél ki. Nyilván akik helyetted dolgoztak, azok sem egytől egyig gyermektelen szinglik voltak.

Az ilyesmire számítani kell munkavállaláskor és kell lennie egy B tervnek, hogy ilyen esetben ki megy a gyerekért. (Másik szülő, rokon, barát, szomszéd, ismerős, fizetett segítség)

Félreértés ne essék, alkalmazottként mondom ezeket, miközben a túlórákat én is utáltam és volt kisgyerekem.

2023. jan. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha van még visszaút, akkor semmi probléma!

Beviszed a munkahelyre a gyerekeidet és a főnököd irodájába szállásolod el őket - azzal a felkiáltással, hogy te a munkáddal foglalkozol és még a látszatát is el szeretnéd kerülni annak, hogy nem!

2023. jan. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!