Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jellemző Magyarország...

Mennyire jellemző Magyarországon hogy a munkavállalóval többmindent is megcsináltatnak mint ami a munkaszerződésében áll?

Figyelt kérdés

Csináld meg ezt, csináld meg azt, csináld meg amazt... Miért? Mert nincs ember és neked kell megcsinálni. Pont. Ugyanannyi pénzért mint amennyit alapból kapnál. Magyarán ingyen.

Avagy kifizetik a többletmunka után járó pénzt?


2023. jan. 19. 13:45
1 2
 1/19 Noren1989 ***** válasza:
99%

Kb mindennapos.


Ilyenért fizetést pluszban még sosem láttam, csendben megjegyzem...

2023. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen általános.
2023. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sokszor kellett az enyém mellett más munkáját is végezni,de pénzbeli juttatást nem kaptam érte.

Még a túlóra fizetés sem jellemző mindenhol.

2023. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De gondolom azért van egy normál keret amibe ez még belefér. Azért csak nem végeztetnek el két egész munkakört egy emberrel!? Nem?
2023. jan. 19. 13:52
 5/19 anonim ***** válasza:
9%
Téged a napi 8 óra munkáért fizetnek, és ha abban csinálod meg, akkor nem ingyen teszed. Azt kell megcsinálnod, amit a főnök mond (ez a legtöbb munkaszerződésbe bele is van írva) és képes is vagy rá, ha nem tetszik, elmész máshova. Aztán csodálkoztok, hogy inkább felvesznek helyettetek egy filippinót...
2023. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nincs gond azzal hogy többmindent kell csinálni ha van rá időm, de azzal már igen hogy becsábítanak valahova dolgozni, a szerződésbe le is vannak írva a munkaköri kötelességek, erre majd 2, akár 3 ember munkáját akarják elvégeztetni veled, mintha valami rabszolga lennél. Azt utána kuss a neved.
2023. jan. 19. 14:07
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Én úgy vagyok vele, ha belefér az időmbe miért ne csinálnám meg? Senki nem szeret azért fizetni hogy lébecoljak. Itt vagyok 8 órát.
2023. jan. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
18%
Ezért kapom a karácsonyi borítékot...
2023. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de te a jelenleg elfogadott alapfelállásról kérdeztél!

Amikor nem így van, akkor szoktak a munkavállalók bután nézni, mint egy gázálarc! A magyarok zavarba is szoktak ilyenkor jönni!

Mindig eszembe jut, hogy amikor katonaként dolgoztam és jöttek külföldi látogatók hozzánk, akkor hitetlenkedve mosolyogtak, amikor azt látták, hogy nálunk csípőből végzi el ugyanazt a feladatot egyetlen egy ember, amire náluk 4-5 embert tartanak rendszerben, - egyszerűen nem hitték el, hogy lehetséges azt egy embernek megcsinálnia, amit náluk öten hoznak össze! A magyar hozzászokott, hogy fejben és fizikailag sokkal aktívabb, mint számos más ország munkaerői, - ezért is szeretnek a magyarokkal dolgoztatni a külföldiek, mert sz@rért-húgyért csípőből képes többet nyújtani egy magyar az egyetlen bérért, mint mások. Vannak még ilyen adottságú emberek a magyarokon kívül is, de ritkák.

2023. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"mert sz@rért-húgyért csípőből képes többet nyújtani egy magyar az egyetlen bérért, mint mások."


Az ilyet én inkább hülyének nevezném, nemzetiségtől függetlenül.

2023. jan. 19. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!